Okamura (SPD): Matteo, jsme s Tebou!

31.07.2020 22:13 | Zprávy
autor: PV

Komentář na facebookovém profilu k trestnímu stíhání Mattea Salviniho za to, že loni v srpnu odmítl povolit vylodění migrantů.

Okamura (SPD): Matteo, jsme s Tebou!
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Předseda SPD Tomio Okamura

Italský exministr vnitra a šéf vlastenecké Ligy Matteo Salvini bude trestně stíhán a hrozí mu 15 lez vězení za to, že ve funkci ministra vnitra bránil Itálii proti invazi nelegálních imigrantů! Horní komora italského parlamentu ho ve čtvrtek zbavila imunity pro trestní stíhání kvůli tomu, že loni v srpnu odmítl povolit vylodění migrantů z "humanitární" lodi Open Arms v italském přístavu. Za to, že bráníte svou vlast, Vás sluníčkáři zavřou do kriminálu. Opravdu zrůdné. Když nemohou Mattea porazit ve volbách, chtějí ho zavřít. To jsou totalitní praktiky! Hnutí SPD stojí za naším přítelem a spojencem Matteem Salvinim. Matteo, jsme s Tebou!

„Jsem hrdý na to, že jsem bránil Itálii: udělal bych to znovu a udělám to znovu, také proto, že pouze teď v červenci je přistání šestkrát větší než ve stejném období před rokem, kdy ve vládě byla Liga. Jdu kupředu, s hlavou vztyčenou a s čistým svědomím, podívám se v klidu svým dětem do očí, protože jsem plnil svou povinnost s odhodláním a zdravým rozumem. Dodržuji článek 52 Ústavy („obrana vlasti je posvátnou povinností občana“) a vzpomínám si na slova Luigiho Einaudi: „Když politika vstoupí do justice, spravedlnost odejde oknem“. Nebojím se, nenechám se zastrašovat a nebudou mě umlčovat: připomínám, že pro všechny poslance, dříve či později, přijde rozsudek voličů.,“ řekl k hlasování Senátu Salvini. Informovala o tom ČTK.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jurečka (KDU-ČSL): Zamázli jste návrh Jakoba. To je nejvyšší míra alibismu

21:02 Jurečka (KDU-ČSL): Zamázli jste návrh Jakoba. To je nejvyšší míra alibismu

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 25. června 2026 k předběžnému opatření Ústavního soudu.