Okamura (SPD): Piráti kážou vodu, ale pijí víno plnými doušky

17.05.2019 17:56

Komentář na facebookovém profilu k politice Pirátů

Okamura (SPD): Piráti kážou vodu, ale pijí víno plnými doušky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomio Okamura
reklama

Piráti ve spolupráci s ČSSD bojkotují ve Sněmovně svůj vlastní program, který slíbili voličům – přiznal to v televizi NOVA jejich předseda Ivan Bartoš. Slibovali lidem přímou demokracii a referendum, ale když přišlo na lámání chleba, tak prosazují pravý opak. Na otázku ohledně zákona o referendu, který je připraven ve vykleštěné nefunkční podobě, Bartoš odpověděl: „...dali jsme tomu rozumný rámec, ještě teda spolu se sociální demokracií, abychom brzdili ty divoké sny SPD, takže návrh který projednává Sněmovna vylučuje možnost hlasování o členství v alianci nebo členství v EU a podařilo se nám zastavit i takovou vizi, kdy by vláda mohla svolávat referenda.“

Na Piráty ale vyplavávají na povrch také další nové kauzy týkající možného zneužívání veřejných peněz a chrochtání u korýtek. Idnes.cz například informoval, že Piráti dostali loni při komunálních volbách v Praze velmi nestandartní slevu na reklamu ve volební kampani 60 až 75 procent. Slevu na kampaň politické straně poskytla „dcera“ společnosti JCDecaux, která zajišťuje služby pro Hlavní město Praha, a která čelí u soudu podezření z korupce. Jeden z jejích manažerů přitom loni na kandidátce Pirátů v Praze kandidoval! Předpokládalo se totiž, že Piráti ve volbách na pražský magistrát uspějí. A nyní mají primátora Zdeňka Hřiba. Hnutí SPD prosazuje hmotnou odpovědnost a odvolatelnost politiků pro případ, kdy se politici zpronevěří svým předvolebním slibům.

To ale zdaleka není vše. Člen dozorčí Trade Center Praha rady Vladimír Šraier z Pirátů dostal služební mobil za bezmála 40 tisíc korun! Nyní se sice omluvil, rezignoval a chce peníze vrátit, přitom těch případů, kdy Piráti mlaskají u korýtek, je mnohem více. Piráti kážou vodu, ale pijí víno plnými doušky.

Připomeňme jen, že noví početní pirátští poradci pirátského primátora Zdeňka Hřiba stojí Prahu čtvrt milionu měsíčně! Hřib si na úřad přivedl rekordních devět nových poradců, kteří jsou blízcí Pirátům. Buď je primátor nekompetentní nebo to je malá domů.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

Ještě před časem také Piráti verbálně bojovali proti kumulaci funkcí a politickým trafikám. Říkali, že na pozice v městských firmách mají usednout odborníci. Jakmile se ale dostali k moci, tak na své předvolební sliby zapomněli a na pozice dosazované vedením Prahy posadili často vlastní zastupitele a politiky.

Tzv. uvolnění zastupitelé a radní za pozice v městských firmách odměny nedostávají, tzv. neuvolnění však ano. Jde většinou o desítky i stovky tisíc korun ročně. Novinky.cz informovaly, že místa obsazují Piráti na základě výběrového řízení, to však ve svém nastavení zvýhodňuje členy pirátské strany a její sympatizanty a vyřazuje členy stran jiných nebo nečleny. Jde například o pány Vašíčka, Veverku, Kolaju, paní Gregorovou… Senátorovi Lukáši Wagenknechtovi pražští Piráti napomohli k pozici v dozorčí radě Pražské plynárenské, kde měsíční odměna činí asi 40 tisíc. Těch případů je ale více...

Navíc Piráti si z veřejných institucí udělali svou cestovku a za Vaše peníze si jezdí na zájezdy do ciziny. Zahraniční cesta Pirátů do USA Prahu vyšla na 300 tisíc korun. Připomeňme také, že Piráti navrhují v Praze šmírovaní lidi, kteří mají svoje soukromé prázdné byty, a zvažují, že na majitele uvalí zvláštní daň či jinou sankci. Chtějí tak majitele přinutit k tomu, aby byty pronajímali, a tím chtějí vyřešit nedostatek bydlení...

Vzpomínáte, jak Piráti před volbami říkali: „Pusťte nás na ně!“? Jejich voliči se mylně domnívali, že tím mysleli: „Pusťte nás na zkorumpované politiky“. Nyní vidíme, že tím Piráti mysleli: „Pusťte nás taky na koryta.“ Jakmile se stali součástí koalice vládnoucí v Praze, už si pěkně rozdělují dobře placené funkce a koryta. Kážou vodu, ale pijí víno plnými doušky. Hnutí SPD prosazuje hmotnou odpovědnost a odvolatelnost politiků pro případ, kdy se politici zpronevěří svým předvolebním slibům.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Schwarzenberg: S Andrejem Babišem na věčné časy a nikdy jinak

7:35 Schwarzenberg: S Andrejem Babišem na věčné časy a nikdy jinak

Komentář na facebookovém profilu k výsledkům jednání sjezdu ČSSD