Okamura (SPD): Tak jsme dva. Je zábavné číst kritiku od země, která léta mučí muslimy a její lidé umírají hlady

29. 4. 2016 5:32

Tak jsme dva - podle každoroční souhrnné zprávy amerického ministerstva zahraničí o dodržování lidských práv ve světě prý zůstává v České republice vážným problémem „diskriminace a násilí“ vůči romské populaci, zesílily u nás protimuslimské nálady a zacházení se zadrženými migranty a žadateli o azyl bylo vnímáno kriticky. Problémem jsou podle Američanů prý také projevy některých politiků, kteří prý podněcují k negativnímu vnímání menšin a migrantů, a letos je zmíněn v této souvislosti prezident Zeman.

Okamura (SPD): Tak jsme dva. Je zábavné číst kritiku od země, která léta mučí muslimy a její lidé umírají hlady
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda SPD Tomio Okamura
reklama

Jsem rád, že jsme za Českou republiku dva, jelikož vloni tato americká zpráva jmenovala mě, takže mám s touto manipulativní zprávou osobní zkušenosti.

Je určitě „zábavné" a absurdní číst si kritiku na zacházení s imigranty od země, v níž se staví vůči migrantům ploty, samozvané hlídky na mexické hranici imigranty střílí jako zajíce, a sama americká vláda vězní léta muslimy unesené z celého světa bez soudu a mučí je tam. A tisíce a tisíce lidí umírá hlady, mrazem a na nemoci bez pomoci v chudinských slumech po celých USA.

Víme, že svět se zbláznil, když brutální islámská diktatura jako Saúdská Arábie může vést Radu OSN pro lidská práva, takže proč by současný největší světový agresor – USA - nemohl kritizovat romskou otázku v ČR?

Myslím, že ani jeden český cikán by se nechtěl zítra probudit na ulici někde v Bronxu nebo jiném americkém ghettu, bez zdravotního či sociálního pojištění, odsouzený k žebrotě nebo zločinu a k životu v jednom z nejnebezpečnějších míst světa.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Niedermayer (TOP 09): Třikrát roušky

18:19 Niedermayer (TOP 09): Třikrát roušky

Komentář na facebookovém profilu k dodržování povinného nošení roušek