Okamura (SPD): Vláda ve skutečnosti nepracuje

06.06.2016 6:28

Ozývají se čím dál hlasitější hlasy poukazující na to, že vláda ve skutečnosti nepracuje a někteří ministři se dlouhodobě ani neúčastní sněmovních interpelaci. A například Andrej Babiš se neúčastnil minulý týden pátečního jednání, kde měl přitom předkládat několik návrhů zákonů – a jelikož to ostatním poslancům ve Sněmovně předem neřekl, tak muselo být jednání Sněmovny v ten den zrušeno. A vše draze zaplatili daňoví poplatníci...

Okamura (SPD): Vláda ve skutečnosti nepracuje
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomio Okamura
Myslím, že neúčast premiéra a dalších ministrů na interpelacích je spíš věci jejich politické kultury. Trest za pohrdání prací ve Sněmovně a opozicí by měli stanovit občané ve volbách. Mně osobně už po třech letech této vlády ani tak nevadí, že Sobotkova a Babišova vláda ignoruje interpelace a práci ve Sněmovně, protože je už znám a vím, že kážou vodu, ale pijí víno - a změnit to můžou jen občané ve volbách.
 
Problém je spíše třeba to, že nepřipustí k jednání legislativní návrhy opozice a, pravda, ani některých vlastních poslanců, takže celá Sněmovna ztrácí smysl, protože koalice odmítá jakýkoli opoziční návrh bez ohledu, zda je dobrý či ne. Pak přijdou novináři a ptají se nás, co jsme udělali a my musíme říct: Naše návrhy byly zahozeny a kupodivu ten špatný není koalice, která válcuje a neguje naši práci, ale my.
 
Přitom například moje zákony o přímé volbě a odvolatelnosti politiků, o osobní, hmotné a trestní odpovědnosti politiků a soudců, o referendu či o zamražení platů politiku a soudců do roku 2017 by jistě většina občanů uvítala. A navrhl jsem mnoho dalších potřebných zákonů, jako například, aby podnikatelé platili DPH až po zaplacení faktury.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministr Hüner ocenil mladé vědce

22:40 Ministr Hüner ocenil mladé vědce

Pod tradiční záštitou Ministerstva průmyslu a obchodu se konal jubilejní dvacátý ročník vědecké sout…