Okamura (SPD): Zdražuje se. Kvůli EU a naší vládě

30.09.2021 14:27 | Ze sítí
autor: PV

Komentář na facebookovém profilu ke zdražování.

Okamura (SPD): Zdražuje se. Kvůli EU a naší vládě
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Český Jarmark SPD v Hradci Králové. Tomio Okamura mezi občany

Kvůli boji EU a vlády proti CO2 se extrémně zdražují energie. Hnutí SPD prosazuje energetickou soběstačnost a snížení cen energií. ČNB hodlá opět tento týden zvýšit úrokové sazby o půl procentního bodu a do konce roku to mohou být až 2 %. Je to reakce na meziroční růst inflace. Rostou ceny surovin, plynu, ropy a energií. Rostoucí ceny pohonných hmot mají vliv na zdražení potravin, zboží a služeb v téměř všech oddílech spotřebního koše. Vyšší ceny energií jsou potom způsobeny (mimo jiné) zdražením emisních povolenek kvůli nesmyslnému boji Evropské unie proti CO2. Energetický regulační úřad (ERÚ) určuje regulovanou část ceny za distribuci elektřiny, který má zejména chránit oprávněné zájmy zákazníků a spotřebitelů. Regulovaná složka tvoří více než polovinu konečné ceny elektřiny a asi čtvrtinu konečné ceny plynu. Jsou v ní zahrnuty především poplatek za přenos a distribuci a druhou část konečných cen určují dodavatelé.

Vláda ANO a ČSSD by ale měla ovlivňovat ceny stanovením energetické politiky tak, aby zajistila dostupnou a bezpečnou energii a zamezila tzv. „energetické chudobě". Tak tomu ale není. Nechceme si zvykat na neustále rostoucí ceny energií. Hnutí SPD prosazuje ve svém programu zajištění naší energetické bezpečnosti a obnovení naší potravinové soběstačnosti, což povede ke snižování cen energií a potravin pro naše občany.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Vlastimil Hebr byl položen dotaz

Jak zaručíte, že tu nehrozí cenzura a zneužití veřejnoprávních médií pro vaši propagandu?

Podle poslance Nerušila se má kontrolovat obsah veřejnoprávních médií. To jako vážně? Já mám obavu, že jen nahlas řekl, co za tím zrušením poplatků fakt je. Státní propaganda v médiích a tvrdá cenzura tu už byla, fakt dopustíte, aby se vrátila? Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vy...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pospíšil (TOP 09): Klíčové zákony už neprocházejí odbornou debatou

22:33 Pospíšil (TOP 09): Klíčové zákony už neprocházejí odbornou debatou

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 24. června 2026 k návrh poslanců vládní koalice na vydání z…