Opl (Rozumní): Kajínek? Asi bych se měl také vyjádřit...

16.05.2017 9:42

Pokud v případu p. Kajínka byla nějaká "habaďůra" ze strany orgánů činných v trestním řízení, tak by se měli ti, kteří se jí dopustili, asi začít hodně bát.

Opl (Rozumní): Kajínek? Asi bych se měl také vyjádřit...
Foto: Archiv autora.
Popisek: Pavel Opl.

Předesílám, že jsem se p. Kajínkem profesně nikdy nezabýval a ani neznám nikoho z orgánů činných v trestním řízení, kteří jej měli na starosti. 

Takže mám úplně stejné informace z otevřených zdrojů, jako asi většina z vás. 

Rozumím tomu, že na základě těchto informací panuje řada pochybností, zda-li vůbec, případně v jakém poměru se ve skutečnosti p. Kajínek dopustil trestné činnosti, za kterou dostal "doživotí". 

Bez přístupu ke kompletnímu spisovému materiálu jsou ale veškeré debaty zbytečné. Jeden jediný důkaz, pokud o něm nevíte, může celou kauzu posunout úplně jinam. A nevím o tom, že by byl kompletní spisový materiál zveřejněn. Ani nelegálně zveřejněn. 

Se znalostí metod a forem policejní práce a vyšetřovacích postupů, si dokáži představit, že by teoreticky, a nejen v tomto případě, mohlo ze strany policie dojít skutečně k "habaďůře" v podstatě na kohokoliv. A pokud by jste měli věci "ošéfované" i u ostatních orgánů činných v trestním řízení, tak je možné v podstatě cokoliv. 

Pozor, tím rozhodně neříkám, že k tomu v případě p. Kajínka došlo, či že k tomu obecně dochází. 

Já u toho nebyl a spisový materiál neznám. Kde je pravda ví jedině p. Kajínek a ti, kteří se podíleli na realizaci p. Kajínka, případně další, kteří celou kauzu dále zpracovávali. 

Jako bývalý policista, který odešel "se ctí", chci věřit tomu, že vše bylo tak, jak ve finále vyhodnotil soud.

Pokud v tom ale byla nějaká "habaďůra", tak by se měli ti, kteří se jí dopustili, asi začít hodně bát. Protože člověk, který by neoprávněně prožil tak dlouhá léta ve vězení s vědomím svojí neviny, by mohl být schopen ze msty čehokoliv. 

No a milost prezidenta republiky pro p. Kajínka. Rozumím tomu, že existují dva hlasité tábory. Příznivci a odpůrci. Jen si říkám, jestli ta hlasitá a někdy poměrně vyhrocená rétorika v tomto případu nesouvisí spíše s obecnými sympatiemi či antipatiemi k osobě Miloše Zemana jako takového. 

Každopádně prezident republiky má zákonnou možnost milost udělit a Miloš Zeman jí chce zjevně využít. 

S ohledem na výše uvedené se tedy necítím být osobou, která by mohla k této věci uvést nějaký soud a budu velmi bedlivě sledovat, co se bude dít. 

Oni totiž i události a jednání aktérů této kauzy, které budou následovat, mohou hodně napovědět, jak to tehdy skutečně bylo...

Převzato z profilu.

 

Pavel OPL

  • Rozumní
  • Kandidát do Evropského parlamentu
  • mimo zastupitelskou funkci

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sehnalová (ČSSD): Vstanou noví bojovníci (proti dvojí kvalitě)

8:37 Sehnalová (ČSSD): Vstanou noví bojovníci (proti dvojí kvalitě)

Komentář na facebookovém profilu k předvolební debatě na TV NOVA a boji proti dvojí kvalitě potravin