Opl (Rozumní): Policisté se samopaly v našich ulicích, to není normální stav

28. 6. 2017 21:50

Jsem bývalý pracovník Ředitelství služby cizinecké a pohraniční policie a Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu a současný stav v oblasti bezpečnosti a budoucnost, na kterou si prý máme zvykat, jsou neakceptovatelné.

Opl (Rozumní): Policisté se samopaly v našich ulicích, to není normální stav
Foto: Archiv autora.
Popisek: Pavel Opl.

Počátkem 90. letech minulého století jsem pracoval na obvodním oddělení pohraniční policie a potom i na Ředitelství služby cizinecké a pohraniční policie Policejního prezídia ČR. V té době byla velkým problémem nelegální migrace osob z oblasti Srí Lanky postižené občanskou válkou a oproti dnešním migrantům šlo tehdy o skutečně zbídačené osoby. Současně docházelo k masivní migraci osob ze zemí vzniklých po rozpadu Sovětského svazu a na naše území pronikaly ve velkém čínské triády. 

Tehdy stát hledal všemožná řešení jak migraci zabránit a ztížit možnost usídlení těchto osob na území naší republiky. Naše ředitelství se podílelo na přípravě legislativních návrhů v této věci a v tomto zájmu naší země a současně adekvátním způsobem stanovovalo interní normy pro výkon služby v této oblasti. 
Jako operativec Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu služby kriminální policie ČR jsem se následně setkával - odhaloval, dokumentoval a realizoval - s nejzávažnějšími formami trestné činnosti, ve které samozřejmě figurovali i cizinci vč. osob muslimského vyznání. Již tehdy byly tyto osoby vnímány jako velmi nebezpečné, nicméně v té době jasně "vedl" problém se zejména násilnou trestnou činností tzv. "ruskojazyčných" mafií. 

Ani po mém odchodu z aktivní služby jsem se samozřejmě o bezpečnostní problematiku nepřestal zajímat. 

V průběhu doby se vyvíjela i situace v oblasti kriminality, zejména postupný nárůst tzv. "hospodářské" trestné činnosti, která má doslova destruktivní dopad na naši společnost a ekonomiku. Činnost veškerých orgánů činných v trestním řízení v této souvislosti vidím jako naprosto žalostnou, ale rozbor příčin úpadku si nechám na jiný článek. 

Velmi mne ale zneklidnila migrační "krize", která se k nám médii dostávala nejprve pomalu - občasnými reportážemi o "nějakých problémech ve středomoří" ... 
Veliká akcelerace problému, která byla doslova v přímém přenosu přinášena našimi médii se datuje zhruba do počátku září roku 2015, kde všichni mohli vidět jasné obrazové záznamy valící se migrační vlny. 

Záběry to nebyly a stále nejsou hezké. Ale s ohledem na moji praxi jsem si okamžitě uvědomil, že to je a bude obrovský problém. Problém bezpečnostní, ekonomický, zdravotní a sociální. 

To nejtragičtější na migrační krizi ale je, jak zoufale se k tomuto problému přistupuje a jak katastrofální následky to bude mít. A ono je to mít bude !!! 
Doslova mantrou v oblasti kriminality je prevence, kam z různých zdrojů směřuje spousta peněz. Je naprosto nepochopitelné, že bezpečnostní složky všech zemí EU nebyly schopny přesvědčit vládnoucí politiky, aby v rámci prevence nepustit na teritorium Evropy již ani jediného (!) dalšího migranta ze zemí mimo Evropu. Z pohledu bezpečnostního jasně platí, že kde není migrant, není ani žádný problém z výše uvedených oblastí. Tedy žádné sem nepouštět a těch, kteří tady jsou, se zbavit. 

Místo toho posloucháme přes rok naprosto hloupé řeči, že si musíme zvykat na omezování osobních svobod v podobě masivních odposlechů, monitoringu elektronické komunikace, bezpečnostních kamer, rámů ... a ozbrojenců se samopaly (brzy možná i těžší technikou) v ulicích. 

Jde o extrémně "drahou", finančně stále bobtnající a ve výsledku velmi nejistou "srandu". 

A to vůbec nemluvím o zavlékání a šíření mnoha velmi nebezpečných chorob na naše území a napětí ve společnosti, které stoupá a kterému se nelze divit. 
Toto je naprosto nemyslitelné, nesmyslné a já si na nic podobného zvykat nechci

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

KDU-ČSL: Změna zákona může přinést tisíce nových parkovacích míst ve městech

6:30 KDU-ČSL: Změna zákona může přinést tisíce nových parkovacích míst ve městech

Tisíce nových parkovacích míst by mohla přinést novela zákona o pozemních komunikacích. Především ob…