Pánik (ČSSD): Kraj přistaví v karlovarské nemocnici patro pro plicní oddělení

23.10.2015 21:33 | Zprávy
autor: PV

Karlovarský kraj připravuje další část rekonstrukce nemocnice v Karlových Varech. Díky investiční akci za téměř 70 milionů korun vznikne na lůžkovém pavilonu C nástavba, do které se ze starého nevyhovujícího pavilonu přestěhuje plicní oddělení.

Pánik (ČSSD): Kraj přistaví v karlovarské nemocnici patro pro plicní oddělení
Foto: Archiv
Popisek: Karlovarský zastupitel za ČSSD Jakub Pánik

Zastupitelstvo kraje rozhodlo, že dodavatele vybere formou otevřeného zadávacího řízení. Půjde o historicky první investici v Karlovarské krajské nemocnici s finanční spoluúčastí města Karlovy Vary. Nové plicní oddělení s celkovou kapacitou dvacet lůžek se v nových prostorách dočká moderních pokojů pro dva až tři pacienty, malého zákrokového sálu a ambulantního bloku. V léčebném traktu se počítá i s prostorem pro spirometrii a inhalaci. Nové podlaží bude doplněno o zázemí pro personál a tři inspekční pokoje.

„Stavbu bychom chtěli zahájit na jaře příštího roku, potrvá zhruba osm měsíců. Zvýší se standard poskytované péče na plicním oddělení a očekáváme úspory v nákladech na energie. Pavilon C, nyní s vizáží starého paneláku, dostane spolu s novým 5. podlažím zároveň moderní fasádu, zateplení a opraveny budou jeho balkony,“ řekl náměstek hejtmana Karlovarského kraje Jakub Pánik.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Grolich (KDU-ČSL): Regionální veřejnoprávní média jsou pro jižní Moravu nenahraditelná

19:11 Grolich (KDU-ČSL): Regionální veřejnoprávní média jsou pro jižní Moravu nenahraditelná

Hejtman Jan Grolich iniciuje petici za zachování regionálního vysílání České televize a Českého rozh…