Pánik (ČSSD): Základ pro úspěch strategie rozvoje konkurenceschopnosti? Dostatečná infrastruktura

11. 5. 2016 6:35

Na krajském úřadě se uskutečnilo 25. zasedání Rady hospodářské a sociální dohody Karlovarského kraje. Hlavním tématem jednání byl Pakt zaměstnanosti a strategie rozvoje konkurenceschopnosti Karlovarského kraje.

Pánik (ČSSD): Základ pro úspěch strategie rozvoje konkurenceschopnosti? Dostatečná infrastruktura
Foto: Archiv
Popisek: Karlovarský zastupitel za ČSSD Jakub Pánik

V úvodu jednání hovořili zástupci Karlovarské agentury rozvoje podnikání o stavu nezaměstnanosti v regionu, která ve srovnání s předchozími lety výrazně poklesla. „Aktuálním problémem však je nedostatek kvalifikovaných pracovních sil v některých oblastech, a právě touto situací na trhu práce se zabývá Pakt zaměstnanosti,“ uvedla Jelena Kriegelsteinová. Jedná se o partnerskou platformu fungující již v sedmi krajích. „V rámci Operačního programu Zaměstnanost vznikají projekty zaměřené na cílovou skupinu lidí nad 55 let a handicapované, a na tuto výzvu by mohlo být alokováno až 100 milionů korun,“ dodala Kriegelsteinová. Žadateli o dotace mohou být spolky nebo kraje. „Kvitujeme aktivity vedoucí k rozvoji zaměstnanosti v kraji. Důležité je, aby projekty byly koordinované a zaměřené na konkrétní cílovou skupinu,“ uvedl Jan Novotný, představitel zaměstnavatelských a podnikatelských svazů. 

Následovala debata týkající se strategie rozvoje konkurenceschopnosti Karlovarského kraje. Regionální zástupkyně zmocněnce vlády pro Ústecký, Moravskoslezský a Karlovarský kraj Gabriela Nekolová seznámila krajskou tripartitu s analýzou vládní meziresortní skupiny, která definuje nedostatky v oblasti rozvoje konkurenceschopnosti a zároveň navrhuje různá opatření. „Tato strategie je dlouhodobou záležitostí a jako na takovou by se na ní mělo nahlížet, aby dodržení koncepce mělo správný dopad. Základem pro úspěch této strategie však je dostatečná infrastruktura,“ uvedl náměstek hejtmana Karlovarského kraje Jakub Pánik.

V rámci diskuze se jednající dohodli mimo jiné také na zaslání doporučujícího usnesení Ministerstvu dopravy ČR, které navrhuje vyjmout úsek dálnice D6 v části exit 136 Nové Sedlo – exit 146 Březová z časového poplatku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Klíma (TOP 09): Školní jídelny už dávno nejsou UHO

13:29 Klíma (TOP 09): Školní jídelny už dávno nejsou UHO

V souvislosti s populistickým návrhem ČSSD na obědy zdarma pro velkou část školáků se nabízí jiná di…