Paroubek: Babiš má na samoživitele stejný názor jako tradiční česká pravice

21.01.2015 7:34 | Zprávy

Jedním z dobrých záměrů ministryně Marksové Tominové je návrh na uplatnění zákona umožňujícího zálohové platby alimentů rodičů samoživitelů, na jejichž děti odmítá druhý rodič platit povinné alimenty.

Paroubek: Babiš má na samoživitele stejný názor jako tradiční česká pravice
Foto: archiv red, tan
Popisek: Jiří Paroubek

Už v roce 2006 takový návrh zákona prošel Poslaneckou sněmovnou a byl zastaven až vetem prezidenta V. Klause, které přišlo již v okamžiku, kdy jej nemohla
přehlasovat Poslanecká sněmovna. Tentokrát chce tmářství bývalého prezidenta údajně nahradit ministr financí Babiš.

Pokud si dobře pamatuji, není rozpočtová náročnost tohoto návrhu nijak vysoká a ve svých důsledcích by posílení příjmů občanské skupiny, která patří k příjmově nejslabším, vedlo ke zmírnění obtížné situace dětí z neúplných rodin. To by určitě zlepšilo nejen jejich sociální situaci, ale i kvaltu jejich výchovy.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Jiří Paroubek - profil

Ing. Barbora Urbanová byl položen dotaz

Rozpočet

Když je podle vás rozpočet bez ambice, zajímá mě, zda ho tedy podpoříte nebo ne? Protože jestli ano, tak si podle mě slušně řečeno nevidíte do pusy nebo to hlasujete i pro věci, s kterými nesouhlasíte? Jakou má takové hlasování logiku?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Bartošek (KDU-ČSL): Česká republika je bezpečná země a chceme, aby taková zůstala

9:20 Bartošek (KDU-ČSL): Česká republika je bezpečná země a chceme, aby taková zůstala

Bezpečnost je základním předpokladem svobody i prosperity. Koalice SPOLU proto představila vizi „Bez…