Paroubek: Budou sociální demokraté ve volbách na podzim tak neúspěšní?

29.08.2018 6:28 | Zprávy
autor: PV

Podle výzkumné agentury SANEP, která prováděla šetření volebních preferencí voličů v šesti velkých městech počátkem června, vyšly opravdu velmi nepříznivé volební preference ČSSD ve velkých českých a moravských městech. Je jen škoda, že tyto volební preference nebyly zveřejněny v polovině června, ale s více než dvouměsíčním odstupem. A je tak možné velmi úspěšně pochybovat o jejich aktuální vypovídací schopnosti.

Paroubek: Budou sociální demokraté ve volbách na podzim tak neúspěšní?
Foto: archiv red, tan
Popisek: Jiří Paroubek

Prostě v politice dva měsíce představují často celý věk. Od té doby se také leccos v české politice změnilo. Sociální demokracie je součástí vlády a její ministři vystupují konstruktivně a dostávají celostátní publicitu. Samozřejmě, že hloubka propadu ČSSD v loňských sněmovních volbách byla obrovská a její znevěrohodnění v široké veřejnosti příliš velké. Ale veřejnost by už mohla začít vnímat jisté pozitivní změny v její politice. Výsledek ve volbách ve velkých městech a samozřejmě v senátních volbách je v rozhodující míře závislý na politice vedení ČSSD.

Uvedu ale jeden příklad a možná, že i v dalších městech mohou tamní sociální demokraté uvést podobné pozitivní posuny ve veřejném mínění, jako jsou možné vysledovat v Ostravě. Podle jednoho červencového průzkumu provedeného na reprezentativním vzorku voličů ve významné městské častí Ostravy, by ČSSD v té době mohla získat ve volbách přes 20% podpory. A koneckonců už ve svém pátečním článku jsem z průzkumu jiné renomované agentury uvedl, že ve „svém“ volebním obvodě Ostrava - město si přeje můj návrat do politiky 42,5 % respondentů rozhodně a dalších 27,9% spíše ano.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Markéta Gregorová byl položen dotaz

A co další produkty?

Děkuji za vaši snahu řešit problém, že pokud si lidé něco koupí, musí mít jistotu, že o to nepřijdou jen proto, že se to přestane vyplácet vydavateli (vaše slova, s kterými úplně souhlasím). Jen vy mluvíte jen o hrách. Týká se to i programů, které si zakoupíte třeba do počítače? A neukazuje přístup ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Grolich (KDU-ČSL): Regionální veřejnoprávní média jsou pro jižní Moravu nenahraditelná

19:11 Grolich (KDU-ČSL): Regionální veřejnoprávní média jsou pro jižní Moravu nenahraditelná

Hejtman Jan Grolich iniciuje petici za zachování regionálního vysílání České televize a Českého rozh…