Paroubek: Co vojáci snídají, obědvají, večeří... Nejde o nic jiného nežli o instalaci americké základny

01.04.2015 7:32 | Zprávy

Česká televize nás několik dní vytrvale informuje o každém kilometru cesty amerického ozbrojeného konvoje, o tom, co vojáci snídají, obědvají, večeří a jaké pivo mají nejraději či o tom, jak na trase konvoje stojí tisíce lidí a někteří z nich mají v rukou americké vlajky. Snaživý kameraman pak zabírá hlouček asi dvaceti lidí, z něhož vlaje jedna americká vlajka. I americký velvyslanec v České republice se včera v pořadu Události, komentáře snažil nadšení českých občanů z amerických vojáků, kteří projíždějí naším územím, nafukovat, jak jen to šlo.

Paroubek: Co vojáci snídají, obědvají, večeří... Nejde o nic jiného nežli o instalaci americké základny
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Paroubek

Přesto všechno je však nad slunce jasné, že souboj o veřejné mínění Američané zatím na plné čáře prohrávají. Pokud jde o vojenskou angažovanost na Ukrajině, jsou čeští občané velmi rezervovaní. Pouze 8 % českých občanů chce, aby se NATO vojensky angažovalo na Ukrajině a pouhých 7 % Čechů by na Ukrajinu poslalo zbraně. Situací v souvislosti s děním na Ukrajině se necítí být ohroženo 70 % občanů, tedy drtivá většina. Českou veřejnost se prostě přes veškeré snahy protiputinovské propagandy hysterizovat nepodařilo. Ukázaly to fragmenty průzkumu veřejného mínění agentury Median, který si neopatrně objednala MfD, aby je jen v kouscích zveřejnila.

Pokud měla marketingová akce kolem průjezdu konvoje Američanům odpovědět na otázku, jak se Češi staví k možné trvalé přítomnosti amerických vojsk na českém území, jistě se přes všemožná zastírání pravého stavu věci v médiích dozvěděli, že velkou podporu veřejnosti zde tento nápad skutečně nemá…

Za vrchol nechutnosti v souvislosti s úvahami o možné stálé přítomnosti amerických vojáků na českém území, tedy jinak řečeno vybudování americké vojenské základny na našem území, považuji vystoupení A. Vondry ve včerejších Událostech, komentářích.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Zajímáte si o problémy jiných skupin než mladých?

Co jste udělala třeba pro starší ročníky? Já mladým přeji jen to dobré, ale přijde mi, že se politici víc zajímají poslední době jen o ně, jako kdyby tu starší nebyli nebo nebyli důležití.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Sedláčková (Motoristé): České obyvatelstvo je inteligentní, ve vedru si poradí

7:16 Sedláčková (Motoristé): České obyvatelstvo je inteligentní, ve vedru si poradí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k vlně veder.