Paroubek: Házení poslanců do popelnic svědčí o nedemokratických poměrech na Ukrajině

19.09.2014 8:17 | Zprávy
autor: NS - LEV 21

Včera médii proběhla zpráva, doložená fotografiemi, že rozzuřený dav ukrajinských demonstrantů v Kyjevě hodil opozičního ukrajinského poslance V. Žuravského do popelnice a ztýral jej. Důvodem k tomuto činu byl fakt, že Žuravský v lednu navrhl zpřísnění postupu proti demonstrantům, kteří protestovali proti tomu, že V. Janukovyč za Ukrajinu odmítl podepsat asociační dohodu s EU.

Paroubek: Házení poslanců do popelnic svědčí o nedemokratických poměrech na Ukrajině
Foto: archiv red, tan
Popisek: Jiří Paroubek

Nutno připomenout, co světu v telefonu sdělila náměstkyně amerického ministra zahraničí Nulandová: Na státní převrat na Ukrajině přispěly Spojené státy částkou pět miliard dolarů. Pardon, na rozvoj demokracie. (Jen pro informaci, v červnu nabídly Spojené státy Ukrajině také finanční pomoc, a to ve výši 48 milionů dolarů…)

Situace, kdy demonstranti hází poslance, s nimiž nesouhlasí, do popelnice a málem je ještě podpálí, bez informací o tom, zda za svůj čin budou tito demonstranti potrestáni, ukazuje na značně nedemokratické poměry, které na Ukrajině panují.

Nabízí se velmi zásadní otázka, a to, jakým způsobem v takovýchto poměrech budou probíhat blížící se ukrajinské volby? Bude jejich legitimita nezpochybnitelná?

Jiří Paroubek, expremiér a předseda strany LEV 21

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Je pravda, že Agrofert získal od státu dotace?

I když není vůbec jisté, jestli je EU proplatí? Co když ne? Vrátíte je? A proč vůbec čerpáte dotace, když se vám daří dobře? Neměli by být hlavně pro ty potřebné?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Forman (Motoristé): Budoucnost země se netvoří před kamerami

22:12 Forman (Motoristé): Budoucnost země se netvoří před kamerami

Komentář na veřejném facebookovém profilu strany k významu výborů Poslanecké sněmovny