Paroubek: Heslo „Bohouš“ prolomeno, jistě ne poprvé

7. 1. 2016 14:10

Špidlovsko-sobotkovská skupina, která převzala do správy stranu po mém odchodu z vedení ČSSD v červnu 2010, a kterou vedle Sobotky tvoří Špidla, Novotný, Starec, Jelínek, Pokorný a někteří další výtečníci, dokázala svou stranu již jednou přivést k totálnímu debaklu.

Paroubek: Heslo „Bohouš“ prolomeno, jistě ne poprvé
Foto: archiv red, tan
Popisek: Jiří Paroubek

Bylo to v evropských volbách v roce 2004, kdy ČSSD dosáhla 8,8 % hlasů svého historicky nejhoršího výsledku ve svých dnes už 138letých dějinách.

Dovolím si pracovní hypotézu. Myslím, že už takové 2-3 roky si A. Babiš a jeho analytici s pobavením čtou v osobní emailové korespondenci B. Sobotky a spol. Jsou informováni o každém jeho kroku, o způsobu jejich uvažování. Prostě o všem. Sobotkovo zabezpečení emailové korespondence hlubokomyslným heslem typu „Bohouš“ překonává i mé skromné znalosti v oblasti internetové komunikace…

Hovořit se svými blízkými telefonem nebo dokonce komunikovat emailem o jakýchkoli politicky zásadnějších, nebo dokonce zásadních věcech, je ukázka naprosté politické neschopnosti a amatérismu.

Z vlastní zkušenosti vím, že i řadu nepříliš důvěrných věcí jsem v době svého působení v nejvyšší stranické funkci v ČSSD sděloval svým spolupracovníkům osobně třeba až po několika dnech, ale mezi čtyřmi očima. Anebo maximálně vzkazem přes důvěryhodnou osobu…

Dovolím si pokračovat ve své hypotéze, že celou věc měl od počátku pod kontrolou A. Babiš a jeho lidé, neboť MfD dnes cynicky říká, že se touto záležitostí nebude zabývat. No jistě, proč by se tím také chtěla zabývat. Rádi se tím budou zabývat jiní. Jistě ne Bakalovy Hospodářské noviny, neboť Pokorný, alter ego Sobotky, je Bakalovým dvorním právníkem a Bakala má co odvádět za angažmá Sobotky a Pokorného v záležitosti OKD. Určitě se však najdou další média… Je to prostě zesměšnění celé mocenské skupiny lidí, která tak nebo onak tahá za nitky v ČSSD již více než 12 či 13 let a zdá se, že je schopna tuto stranu přivést k dalšímu debaklu a la výsledek v evropských volbách 2004.

Ing. Jiří Paroubek

  • Nenarodili jsme se sami pro sebe, ale proto, abychom sloužili své vlasti. ( Jindřich IV.)

Vyšlo na Vasevec.cz. Publikováno se souhlasem vydavatele. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Primátor Puchalský: Hájíme zájmy Přerovanů proti Dětem Země

22:51 Primátor Puchalský: Hájíme zájmy Přerovanů proti Dětem Země

Historický exkurs do začátků plánu na stavbu D1 kolem Přerova. Výčet dopisů, memorand, slibů i „proš…