Paroubek: Je třeba zveřejnit více informací o podezřelých restitucí pražských pozemků

22.07.2014 21:56 | Zprávy

Na stránkách HN se dnes můžeme dočíst o restitucích nejlepších volných pražských pozemků, které by jako stavební parcely měly hodnotu přes 3 miliardy korun a které připadly dědicům po prvorepublikovém statkáři Juliu Bečvářovi a jeho dětech. Jedna z dědiček, Emilie Bednářová, jíž patří polovina všech restitučních nároků, však nikdy nebyla Bečvářovou příbuznou.

Paroubek: Je třeba zveřejnit více informací o podezřelých restitucí pražských pozemků
Foto: archiv red, tan
Popisek: Jiří Paroubek

Podle HN se těmito restitucemi zabývá Útvar pro odhalování organizovaného zločinu, který má prověřit, zda v případě převodů rozsáhlých parcel nešlo o podvod. Informace o celém tomto velmi závažném případu jsou ale velmi nedostatečné.

Ministerstvo zemědělství by mělo zveřejnit, co o případu ví. Kdy přesně podezřelé vydávání pozemků probíhalo a kdo konkrétně je za něj zodpovědný.Jiří

Paroubek, expremiér a předseda strany LEV 21

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Spojení

Tvrdíte, že tuto koalici spojuje je strach ze spravedlnosti, arogance a pomstychtivá nenávist. V prvních dvou věcech i souhlasím, ale co myslíte tou pomstychtivou nenávistí? Kohi vůči komu? Zdraví Radim

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zelení: Jediné divadlo, které nám zůstane, je česká vláda

23:08 Zelení: Jediné divadlo, které nám zůstane, je česká vláda

Komentář na veřejném facebookovém profilu strany k snížení rozpočtu Ministerstva kultury