Paroubek: Kolik "Olova" uneseme

05.08.2013 12:11

Říká se, že staré psy novým kouskům nenaučíš. Já bych spíše řekl, že se neodnaučí postupům, které se jim v minulosti osvědčily.

Paroubek: Kolik "Olova" uneseme
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Paroubek
reklama

Vzpomínám si na akci Olovo, kdy blízký spolupracovník tehdejšího premiéra Zemana na Úřadu vlády připravoval milý, difamační spisek Olovo. Ten měl zhovadit tehdejší místopředsedkyni ČSSD Petru Buzkovou. Připomenu jen, že v té době byl Zeman předsedou této strany a ona jeho velmi blízkou spolupracovnicí. Lumpárna byla díky statečnosti doktora Šarapatky odhalena.

Včera jsem ve dvou českých médiích zaznamenal články podobně difamačního charakteru, týkající se ovšem mé osoby. Co se stalo příčinou dvou "vystřelených" malých Olůvek? Je to jasné: Mé poněkud nekompromisní výhrady vůči Zemanově vládě, způsobu jejího vzniku a kreaturám typu Fischera, Rusnoka, Benešové, Balvína ad., které sděluji veřejnosti. Bohužel, ani M. Zeman se za jedenáct let pobytu mimo vysokou politiku vůbec nezměnil. A když, tak ne k lepšímu. To vše píši vlastně velmi nerad, protože jsem Zemana veřejně podpořil nejen před druhým, ale již i před prvním kolem prezidentské volby.

Teď si chudák ten náš Miloš vzal do hlavy blouznivou myšlenku, že je reinkarnací generála de Gaulla a že je povolán jako on v roce 1958 převzít do svých rukou výkonnou moc ve státě. Z premiéra udělá - podobně jako v případě J. Rusnoka - jakéhosi nejvyššího státního příručího a v sedmdesáti letech to začne zachraňovat. Směšné? No, jak ho znám, on sám tomu věří, že to zvládne. Já na základě své zkušenosti z výkonu funkce premiéra nevěřím, že by muž, který už jaksi není v plném rozpuku sil (a to říkám při pohledu na fyzickou kondici M. Zemana velmi šetrně) mohl takový gigantický úkol dobře zvládnout. Správě státu není možné se věnovat hodinu či dvě před obědem a pak - po posílení pár štamprlaty - ještě sporadicky pár hodin po obědě. Vedení státu je velmi náročná disciplína a v tom nepomůže premiér, degradovaný na příručího, a kámošové z mokré čtvrti.

První Olůvko vystřelilo 11 let po údajném spáchání virtuálního činu. Podle článku na objednávku v posledním čísle Týdne jsem se včera dozvěděl, že to já a jen já jsem způsobil, že se dnes město Praha nemůže v Bruselu dostat k dotaci na modernizaci čistírny odpadních vod. Že to já a jen já jsem způsobil prý okasní prodej třetinového majetkového podílu města Prahy v Pražských vodovodech a kanalizacích a.s. (PVK). Zemanovští pisálkové jsou pořád stejní, celá léta. Řekněme, že jsou nedokonalí. Abych nemusel napsat, že jsou blbí. Zapomněli totiž, že to byla Zemanova vláda, která v roce 2000 privatizovala dvě třetiny PVK. Takže to byla Zemanova vláda, která způsobila dnešní problém v dotacích na čistírnu odpadních vod. Bdělý pan prokurátor Ištvan se může zabývat další kauzou: Proč Zemanova vláda nepřevedla celý podíl státu v PVK na město Prahu, tak, jak to v roce 2000 požadoval tehdejší klub zastupitelů ČSSD na pražské radnici? Důvody jsou jasné... Pan Ištvan má jistě velkou imaginaci.

Majitelem Týdne je můj starý známý M. Soukup, mediální magnát. Je pro mne trochu novinkou, že spolupracuje se Zemanovci. Ale proti gustu žádný dišputát.

Druhé Olůvko, které po mně bylo "vystřeleno" tentýž den v Parlamentních listech, je to, že nový Fouquier-Tinville z doby jakobínské diktatury, prokurátor Ištvan se svým týmem organizuje vyšetřování lumpáren souvisejících se solárním byznysem. Vedle Langera a Topolánka prý vyšetřují i mne. Už údajný holport s těmito pány, s nimiž jsem, jak známo, nikdy nebyl právě v ideálních vztazích, staví celou věc do velmi nepravděpodobného světla. Že bych dělal byznys s těmito dvěma vykřičenými firmami, tomu nemůže uvěřit snad ani sám prokurátor Ištvan. Připomínám, že v roce 2009 už jsem nebyl českým premiérem a neměl jsem tedy možnost ovlivňovat věci ve svůj prospěch. A proč si myslím, že vím, kdo za tím stojí? No, ve výčtu skutečných i virtuálních lumpů, kteří jsou v článku uvedeni, chybí jeden důležitý: ministr Zemanovy vlády J. Fischer. Tedy jediný, kterého by nechtěli vyšetřovat právě - Zemanovci. Mimochodem, článek v Parlamentních listech se odvolává na článek v Savovově Euru (pan Savov úzce spolupracuje s panem Soukupem, jak známo), které čtou už jen výstředníci.

No a třetí broček se mně opravdu, ale opravdu dotknul. Má strana LEV 21 prý uvažuje o podpoře Rusnokovy vlády. No, to už mě tedy nadzvedlo ze židle. Tak to prrr, a uklidnilo mě to zároveň. Uklidnilo mě to proto, že jsem si uvědomil, že se jedná o úplně stejný pokus o mediální manipulaci jako v případě ODS, LIDEM a ČSSD. Jde o to přes "PíáRisty" vytvořit v médiích zdání, že podpora Rusnokovy vlády je vlastně hotová. Že všichni jsou rozpolceni, rozvráceni a už už se třepou podpořit vládu velkého kormidelníka. No, za dva poslance LEV 21 můžu říci, že to nehrozí. Opravdu ne.

S praxí Olůvek a broků je třeba rychle skončit. Proto by vedřinová vláda neměla o mnoho přežít současná vedra.

Ing. Jiří Paroubek

  • Nenarodili jsme se sami pro sebe, ale proto, abychom sloužili své vlasti. ( Jindřich IV.)

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Jiří Paroubek - profil
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Chabr (TOP 09): Hlavní město řeší pronájem lodi (A)VOID na pražské náplavce

6:28 Chabr (TOP 09): Hlavní město řeší pronájem lodi (A)VOID na pražské náplavce

Provozovateli lodi (A)VOID, spolku Dvojka sobě, byla za opakované porušování pravidel provozu náplav…