Paroubek (LEV 21): Pane Babiši, kde jsou výsledky auditů na ministerstvech?!

30.06.2014 13:13

Andrej Babiš slíbil, že kompletní výsledky auditů na ministerstvech, která vedou jím nominovaní ministři, budou zveřejněny na internetu. Počátkem června na tiskové konferenci jeho náměstek na MF Wagenknecht uvedl, že výsledky budou na internetu zveřejněny 15. června v noci. Ale 15. června v noci ticho po pěšině. Taktéž i celý následující týden. A Také další týden…

Paroubek (LEV 21): Pane Babiši, kde jsou výsledky auditů na ministerstvech?!
Foto: archiv red, tan
Popisek: Jiří Paroubek

Předpokládal jsem, že A. Babiš bude tedy premiérově prezentovat výsledky auditů na ministerstvech v nedělních OVM. Ovšem ani náhodou – a ani moderátor, ani M. Kalousek, což je ovšem pochopitelné, mu tuto věc nepřipomínali.

Myslí si snad pan Babiš, že lidem stačí poněkud dietní informace o nákupu notebooků či počtu tiskáren na MF nebo rozdílných cenách papíru na různých ministerstvech a podobně? Pokud si to pan ministr opravdu myslí, rád bych jej vyvedl z omylu. Podobné informace se pochopitelně hodí k sebepropagaci, jak Andrej Babiš dobře ví, ale veřejnosti takové informace, takovéto „kompletní výsledky“, skutečně nestačí. A troufám si říci, že pokud by šlo pouze o reklamu na A. Babiše, byla by to opravdu hodně drahá sebepropagace…

Veřejnost má právo znát kompletní výsledky auditů, a proto vyzývám A. Babiše, aby držel své slovo a urychleně zveřejnil na internetu výsledky superauditů na ministerstvech řízených ministry nominovanými za hnutí ANO.

Smutnou roli opět sehrávají „nezávislá“ česká média. V každé jiné demokratické zemi by média po tak závažném politickém slibu vyžadovala předložení konkrétních výsledků. Ne tak u nás. Že se na výsledky auditů nezeptal ani redaktor veřejnoprávní televize (Moravec je bohužel též zaměstnancem A. Babiše v rádiu Impulz), je již příznačné. Je vidět, že oligarchizace státu skutečně pokročila.

Jiří Paroubek, expremiér a předseda strany LEV 21

Ing. Jiří Paroubek

  • Nenarodili jsme se sami pro sebe, ale proto, abychom sloužili své vlasti. ( Jindřich IV.)

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Jiří Paroubek - profil

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Benešík (KDU-ČSL): Globalizace je trošku dvojsečná

1:09 Benešík (KDU-ČSL): Globalizace je trošku dvojsečná

Projev na 40. schůzi Poslanecké sněmovny 22. ledna 2020 k zákonu o dani z digitálních služeb