Partnerskou zemí letošního veletrhu je Indie, tedy jedna z dnes nejvýznamnějších a nejrychleji rostoucích ekonomik světa. M. Zeman ve svém projevu správně hovořil o potřebě dalšího rozvoje ekonomických vztahů s Indií. Je ovšem potřeba podotknout, že obchodní výměna s Indií probíhá v posledních deseti letech velmi dobře, a to z obou stran. Prezident ve svém projevu správně upozornil na obrovský ekonomický potenciál Indie i na možnosti dalšího rozvoje vztahů. A nejednalo by se pouze o obchodní výměnu, ale zcela nepochybně také o investice indických podnikatelů v ČR i českých podnikatelů v Indii.
Tématem veletrhu je již po několikáté digitalizace a automatizace, takzvaný průmysl 4.0. O úspěšném současném vývoji české ekonomiky svědčí mimo jiné také to, že je vyprodáno prakticky všech disponibilních 40 tisíc metrů čtverečních plochy výstaviště. Celkem se na veletrhu představí 1600 firem z 32 zemí. Oborově je členění rovněž zajímavé. Více než třetina vystavených strojů náleží k důlní, hutní, slévárenské a sklářské technice. Po nich následují díly pro strojírenství a plasty, pryže a chemie pro strojírenství.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: 65 Demokratů Jana Kasla