Paroubek (NS-LEV 21): Diletantismus zavedených stran i stran nového typu

30.07.2014 13:24

Diletantismus při přípravě na volby na pražskou radnici nezná mezí

Paroubek (NS-LEV 21): Diletantismus zavedených stran i stran nového typu
Foto: archiv red, tan
Popisek: Jiří Paroubek
reklama

TOP 09 postavila do čela kandidátky člověka, který je obžalován a bude svou nevinu obhajovat u soudu. To by se v žádné opravdu demokratické zemi světa stát nemohlo. Kromě toho primátor Hudeček a jeho TOP 09 za dobu působení ve vedení města prosluli kolosální neschopností a nekompetentností.

Z ODS zbyla už jen třetí či čtvrtá garnitura komunálních politiků. Také kompetence těchto lidí je neslýchaně malá. ČSSD po celé období „snaživě“ spolupracovala nejprve s ODS a poté, už nikoliv z městské rady, s TOP 09 a podílela se na jejích nekompetentních rozhodnutích.

Hnutí ANO utopilo původního vcelku kompetentního presumptivního lídra kandidátky Kasla v intrikách, aby po dalších personálních rošádách postavilo do čela své kandidátky paní Krnáčovou. Naštěstí pro ANO některé jeho personální kroky nestačí veřejnost ani vnímat, jak mají krátký život. Paní Krnáčová je žena nesporně seriózní a má mnohé rozumné názory. Ale nikdy nepřišla do většího kontaktu s městskou politikou, nezná základní problémy hlavního města jinak než z povrchního psaní médií a nemá ani potřebné manažerské zkušenosti.

V podobném gardu jako tři dosud vládnoucí strany na pražské radnici, tedy TOP 09, ODS a ČSSD, k problémům města přistupují i lidovci a zelení. Také jejich společný program je značně nekompetentní.

Hnutí Pro Prahu Z. Passera se ideově opírá o bývalého kontroverzního primátora J. Koukala. Mezi Passerovy hlavní cíle patří decentralizace města (úplný rozklad města na prvočinitele) a vytvoření nové městské banky. Protože jsem čistil následky obrovských ztrát, které město v letech 1994–1998 zaznamenalo v První městské bance, považuji tento nápad za nápad z dílny Jaroslava Haška. Zdá se, že Z. Passer bude především rekordmanem ve výdajích na marketing a v zapírání jejich skutečné výše.

Suma sumárum, od zavedených anebo finančně dobře nafutrovaných stran toho Pražané v novém městském zastupitelstvu nemohou příliš očekávat.

Ing. Jiří Paroubek

  • Nenarodili jsme se sami pro sebe, ale proto, abychom sloužili své vlasti. ( Jindřich IV.)

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: NS - LEV 21

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministryně Dostálová: Čas podání projektu v ReactEU je až posledním možným kritériem

8:36 Ministryně Dostálová: Čas podání projektu v ReactEU je až posledním možným kritériem

Dnes začal příjem žádostí do tří výzev ReactEU pro zdravotnictví a pro IZS, které jsou určeny předev…