Paroubek (NS-LEV 21): Závěry NKÚ ohledně účetní uzávěrky ministerstva obrany za rok 2012

18.08.2014 19:50 | Zprávy
autor: NS - LEV 21

NKÚ při své kontrole na ministerstvu obrany zjistil v účetní uzávěrce za rok 2012 chyby za téměř 20 miliard korun.

Paroubek (NS-LEV 21): Závěry NKÚ ohledně účetní uzávěrky ministerstva obrany za rok 2012
Foto: archiv red, tan
Popisek: Jiří Paroubek

Kontroloři NKÚ už jsou zřejmě po všech nedávných kontrolách tak otupělí, že i přes toto zjištění uvedli, že: „účetní uzávěrka podává věrný a poctivý obraz předmětu účetnictví a finanční situace ministerstva obrany.“

Nesrovnalosti v rozsahu téměř dvaceti miliard na centrálním úřadu typu ministerstvo obrany mi připadají skutečně děsuplné. Myslím, že stát má v případě kontrol NKÚ do budoucnosti jen dvě možnosti. Tou první je, že kontroly vůbec nebudou prováděny, a tudíž může být NKÚ zcela zrušen. Tou druhou a rozhodně lepší možností je, že stát, vláda, bude z výsledků těchto kontrol vyvozovat závěry, a to včetně adresné odpovědnosti a případně i trestní odpovědností za chyby v hospodaření.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Černochová byl položen dotaz

Obrana

Pořád se mluví jen o navyšování výdajů na obranu. Ale jak hodláte řešit problém, že chybí lidi? A je nebo podle vás zárukou naší bezpečnosti naše členství v NATO? Já se obávám, že kdyby bylo nejhůř, tak nás jeho hlavní strůjce USA nechá na holičkách.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rajchl (PRO): Dějiny bychom měli přepisovat jen hokejem

8:19 Rajchl (PRO): Dějiny bychom měli přepisovat jen hokejem

Reakce na svém veřejném facebookovém profilu na "údajnou" genocidu Poláků ve Volyni v titulku Deníku…