Ten přitom často paradoxně sloužil v boji západních demokracií s totalitou. To, co vidíme, svědčí o tom, že George Orwell tehdy psal o kapitalismu, o demokraciích, o naší nejsoučasnější současnosti.
Orwell tehdy nemohl vědět, že rozsah šmírování naší činnosti a životů mohou americké úřady uskutečňovat v takovém rozsahu, s nímž vypadají analogické aktivity StB jako hraní na dětském písečku. „Válka proti terorismu“ se stala záminkou k masovému špehování obyvatelstva. Tušíme, že něco může být v nepořádku, již delší dobu. Ale nevzpomínám si, že by to českou pravici, která je u kormidla země již 7 let, nějak vzrušovalo.
Vznáším proto na dosluhujícího premiéra a dosavadního lídra české pravice Petra Nečase následující otázky:

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: NS - LEV 21
Jak se postavíte k výsledku voleb?
Budete respektovat vůli voličů a dáte šanci sestavit vládu tomu, kdo volby vyhraje? Řeší se teď třeba jmenování Babiše, který je trestně stíhaný, ale jestli to lidem nevadí a zvolí ho, neměl by dostat šanci sestavit vládu? A byl byste pro, aby trestně stíhaný člověk nemohl kandidovat? Třeba mě by to...
Další články z rubriky

14:12 Zálom (Svobodní): Niedermayer je prostě darebák
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k europoslanci Niedermayerovi.
- 12:17 Nerudová (STAN): Místo štěkání volím raději práci
- 10:17 Langšádlová (TOP 09): Rusko zůstává největší hrozbou pro evropskou bezpečnost
- 8:14 Kubásek: Skutečné náklady ETS 2, které ministerstvo bagatelizuje
- 6:16 Kavij (KSČM): Ministerstvo obrany má díky zbrojařskému lobbingu NATO žně
- 22:14 Farský (STAN): Ve střední Evropě posilují antievropské a antiukrajinské síly