Paroubek: Náměstek Pros prý neměl Babišovu důvěru...

20.05.2015 14:29 | Zprávy

Náměstek ministra financí M. Pros před několika týdny požádal šéfa ČNB, aby prověřil konstrukci sazby PRIBOR, respektive to, zda s výší této sazby není manipulováno. Od sazby PRIBOR se odvíjí výše úvěrové sazby na českém bankovním trhu, a manipulace s ní pak může úvěry prodražovat.

Paroubek: Náměstek Pros prý neměl Babišovu důvěru...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Paroubek

V dobré paměti máme manipulace s bankovními sazbami, které v jiných státech zjistily tamní centrální banky (USA a Velká Británie) a které byly „odměněny“ pokutami v často administrativních výších.

U nás „ vyšetřování“ vůbec nezačalo a zdá se, že ani nezačne. A. Babiš se podíval z okna a zjistil, že je vše v pořádku. Výsledkem je, že odvolal jediného skutečného odborníka na finance, který ve vedení ministerstva financí je a který prokazuje slušnou odbornou kompetenci.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

Co pozitivního jste pro rodiny udělali, když jste byli ve vládě?

Vždyť dnes jsou na tom rodiny jen hůř a hůř. Protože bohužel platí, že mít dítě nebo dokonce víc, je dnes opravdu luxus. Se pak nedivte, že každý rok klesá porodnost. Za této vlády j. e třeba nejnižší min od 90 let. Bohužel, protože děti jsou požehnání a dar.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zelení: Zvyšování rychlosti na dálnicích odmítáme

23:08 Zelení: Zvyšování rychlosti na dálnicích odmítáme

Komentář na veřejném facebookovém profilu strany k pilotnímu zavádění 150 km/h na dálnici