Vláda B. Asada byla, coby potenciální spojenec Ruska a Íránu na Středním východě, považována za nepřátelskou, a to zejména západními velmocemi: USA, Francií a Velkou Británií. Je malou zásluhou bývalého prezidenta Obamy, že USA v určitém krizovém momentu, který takové řešení nabízel, nevstoupily do války v Sýrii se svými pozemními silami. K nevelké radosti vojensko-průmyslového komplexu. Samozřejmě, že by tím USA zabředly do vojenského dobrodružství, který nemá žádný dobrý konec a výsledek.A stál by obrovské peníze.
Asadova vláda má, jak se ukazuje, podporu většiny syrského obyvatelstva, a jistě to nejsou jen menšiny typu allávitů, křesťanů či drúzů a jezídů, ale také významná část většinového sunnitského obyvatelstva. Přitažlivost Asadovy vlády spočívala a spočívá v tom, že je nacionálně sekulární, což ji umožňuje přenášet se přes sektářský pohled na řešení společenských problémů, který je vlastní naprosté většině ozbrojených skupin tzv. rebelů.
Syrský konflikt si dosud vyžádal několik set tisíc mrtvých, mnoho zraněných a neslýchanou devastaci materiálních hodnot země. V těchto dnech se objevila zpráva, podle níž škody napáchané na majetku v zemi šestiletou válkou, činí podle odhadů cca 350 miliard dolarů.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV