Paroubek: Odporná praxe odposlechů v Česku

02.06.2017 19:32 | Zprávy

Česko je zřejmě jedinou zemí v té vyspělejší části Evropy, kde je připuštěna u soudů důkazní praxe opírající se o odposlechy. Akce vůči Davidu Rathovi měla od počátku všechny rysy konspirativního spiknutí.

Paroubek: Odporná praxe odposlechů v Česku
Foto: archiv red, tan
Popisek: Jiří Paroubek

O povolení odposlechů na základě nicotného podezření rozhodlo územně nepříslušné státní zastupitelství v Ústeckém kraji. Poté co byly odposlechy pořízeny a David Rath byl zatčen, docházelo k masivním únikům, často zřejmě podivně upravených odposlechů, do českých médií. Tyto úniky byly řízeným procesem.

David Rath tak byl odsouzen ještě dříve, nežli vyšetřovatelé dokončili svoji práci a soudci zahájili svou činnost. Proces s ním měl od začátku zcela politický charakter. Vrchní soud velmi odvážně rozhodl o zrušení rozsudku na 8,5 roku pro hejtmana Ratha prostě proto, že kromě odposlechů, pořízených nezákonně a manipulativně, soud žádné důkazy na něj prostě neměl.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Komunisté

Myslíte, že SOCDEM pomůže se dostat Komunistům zpět do Sněmovny? Podle mě je to přesně naopak. A vás se ptám, proč myslíte, že řada voličů i dnes volí komunisty? Nemyslíte, že je to i vaší vinou, protože neumíte dělat sociální politiku?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Horáček (ANO): Jedna loď, dva kormidelníci. Levice hledá směr i důvěru voličů

14:02 Horáček (ANO): Jedna loď, dva kormidelníci. Levice hledá směr i důvěru voličů

Levice plánovala spojení, ale zatím to vypadá spíš na přetahovanou o kormidlo. Voliči sledují, kdo z…