Paroubek: První rozbuška před krajskými volbami

04.03.2016 19:40

Politické strany již zbrojí na krajské a senátní volby. A. Babiš, alespoň navenek, minimalizuje částky, které bude stát jeho volební kampaň. ČSSD naopak přiznala, zřejmě aby své soupeře šokovala, že na podzimní kampaň vydá 100 milionů korun. Další politické stany, tedy TOP 09, ODS a lidovci, Úsvit atd. zatím o programu pro volební kampaň i o penězích mluví spíše vyhýbavě. V každém případě však budou mít jen zlomek prostředků, které do kampaně věnuje ČSSD.

Paroubek: První rozbuška před krajskými volbami
Foto: archiv red, tan
Popisek: Jiří Paroubek
reklama

Z prvního pohledu na kampaň ČSSD, tak jak byla zatím představena, se zdá, že těmi hlavními volebními hesly budou centrální témata. A to je jistě správné. Krajské volby, jakkoliv to možná pro laiky zní zvláštně, jsou především a hlavně o celostátní politice, o centrálních tématech.

Sociální demokracie výší vynaložené částky říká, že považuje tyto volby za velice klíčové. A to je určitě rozumný postoj. Jiná věc je, zda heslo, které se objevilo na volebních billboardech: „Stát není firma, je to společenství lidí“, je právě to, co voliče ČSSD zajímá.Pokud to má snad být heslo hlavní.

Možná tento problém zajímá voliče liberálního zaměření. Takových voličů ovšem mezi stoupenci ČSSD rozhodně není většina, a vlastně je jich spíše jen malý počet. Kromě toho ČSSD dva roky sedí ve vládě s oligarchou, který je v nestoudném konfliktu zájmů. Babiš je jedním z nejvyšších ústavních činitelů státu. majitelem největšího mediálního impéria v zemi a druhým největším podnikatelem v zemi, který je také zřejmě největším příjemcem státních dotací v ČR ze všech zdejších firem. Po dvou letech se od něj ČSSD najednou před volbami distancuje. To je komedie. A nemyslím si ani, že toto je to základní politické téma této doby. Základní témata voličů ČSSD jsou přeci v sociální a ekonomické oblasti. V ochraně spotřebitele, v levné elektrické energii, v silné koruně a v dalších a dalších tématech. Ani jedno z těchto témat však vedení ČSSD nerozpracovalo ani v základních tezích, tak aby je dnes mohlo věrohodně předkládat jako heslo.jako esencí své politiky. Proto předkládá jen bezduché a prázdné heslo.

Je to smutné a smutně to dopadne. Pokud bude někdo z vedení ČSSD mluvit o tom, že toto dunivě prázdné heslo bude ještě v regionech doplněno hesly, která budou akcentovat regionální problémy, vůbec neví, o čem mluví. Krajské volby jsou, jak už jsem uvedl výše, o celostátních tématech. Regionální témata mají pouze podpůrný význam. A opačně to neplatí.

Ing. Jiří Paroubek

  • Nenarodili jsme se sami pro sebe, ale proto, abychom sloužili své vlasti. ( Jindřich IV.)

Vyšlo na Vasevec.cz. Publikováno se souhlasem vydavatele. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Senátor Valenta: Nejistota vede k tomu, že podnikatelé propouštějí preventivně

23:13 Senátor Valenta: Nejistota vede k tomu, že podnikatelé propouštějí preventivně

Projev na 19. schůzi Senátu 9. dubna 2019 k návrhu zákona o některých úpravách v oblasti dávek státn…