Paroubek: Solidaritu je třeba předvádět také v praxi. Zvlášť když jde o mučené křesťany

15.05.2015 15:02 | Zprávy
autor: PV

Česká republika by podle návrhu Evropské komise na rozdělení žadatelů o azyl uprchlíků z jiných kontinentů měla přijmout 525 uprchlíků. Česká vláda něco takového ale zásadně odmítá.

Paroubek: Solidaritu je třeba předvádět také v praxi. Zvlášť když jde o mučené křesťany
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Paroubek

L. Zaorálek blábolí o tom, že podobné návrhy jsou popřením základních svobod v EU, ministr vnitra Chovanec zase mluví o tom, že není jisté, zda Itálie čelící přílivu uprchlíků dělá vše, co je v jejích silách, a upozorňuje na to, že mezi azylanty nemusí být jen lidé prchající před tragickou situací v jejich zemi, ale také „radikálové“.
Je skutečně trapné, pokud česká vláda a část české veřejnosti odmítá přijetí zhruba pěti set lidí, když v roce 1968 z ČR prchaly tisíce a v roce 1948 dokonce desetitisíce lidí, kteří také nacházeli útočiště v zemích západního světa.

Myslím si, že by bylo možné požádat např. o to, aby do ČR byli přednostně přijímáni syrští křesťané, proti kterým jsou útoky jak ze strany Islámského státu, tak ze strany teroristické organizace An-Nusra nejsilnější.

Hysterie, v jejímž čele stojí vláda, není na místě. ČSSD i lidovci, tedy socialistická strana a křesťanská strana, kašlou na zásadu solidarity, kterou mají ve svém programu. Kdyby se jednalo o tisíce lidí, obavy a odmítání bych pochopil, ale v tomto případě jde pouze o stovky. Divím se, že ani lidovci se nedokážou postavit za křesťany pronásledované, mučené a vražděné islámskými extremisty. Papež František přitom ve svém nedávném projevu k ochraně křesťanů vyzval, když řekl, že je třeba „zapojení a konkrétní ochrana sester a bratří, kteří jsou pronásledováni, vyháněni, zabíjeni a stíháni pouze za to, že jsou křesťany.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Vlastimil Hebr byl položen dotaz

Jak zaručíte, že tu nehrozí cenzura a zneužití veřejnoprávních médií pro vaši propagandu?

Podle poslance Nerušila se má kontrolovat obsah veřejnoprávních médií. To jako vážně? Já mám obavu, že jen nahlas řekl, co za tím zrušením poplatků fakt je. Státní propaganda v médiích a tvrdá cenzura tu už byla, fakt dopustíte, aby se vrátila? Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vy...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Svárovská (Piráti): Normalizace jako v osmdesátých letech

19:02 Svárovská (Piráti): Normalizace jako v osmdesátých letech

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 24. června 2026 k návrh poslanců vládní koalice na vydání z…