Paroubek: Těžké ztráty sociální demokracie

26.11.2015 9:07

V nedávné době měla sociální demokracie v republice především dvě významné politické a volební bašty, a to nejen v celostátní, ale také v regionální a komunální politice. Byl to Moravskoslezský a Ústecký kraj.

Paroubek: Těžké ztráty sociální demokracie
Foto: archiv red, tan
Popisek: Jiří Paroubek

Po řádění kliky Vaňhová – Kouda – Fišera – Houska a spol. se zcela rozložila pozice ČSSD v Ústeckém kraji a podle posledních průzkumů má ČSSD v tomto kraji cca 12 % hlasů.

V Moravskoslezském kraji, kde po tři volební období měla sociální demokracie v čele Ostravy svého primátora (a v radě města byli její reprezentanti od roku 1990), členové rady za ČSSD právě vypadli z městské rady a byli nahrazeni představiteli hnutí Ostravak. Samozřejmě, že do jisté míry je to odpovědnost místních funkcionářů ČSSD z Moravskoslezského kraje, ale výsledek komunálních voleb v Ostravě před rokem se zformoval i díky naprostému nezájmu vedení ČSSD, a jmenovitě předsedy ČSSD Sobotky, o vývoj v tomto městě. Nechat uvnitř ČSSD padnout úspěšného primátora Kajnara (ve volbách s vlastní kandidátkou získal téměř 5 %) bylo nebetyčnou chybou, stejně tak jako to, že se ČSSD v Ostravě nezbavila lidí, kteří byli dokonce policií a státním zastupitelstvím obviněni z trestného činu.

Pokud budou představitelé ČSSD vytěsněni ještě z pražské městské rady, bude to skutečný politický debakl, protože ČSSD nebude větší měrou ovlivňovat politický život ve třech největších městech republiky. V Praze, Brně a v Ostravě. Tedy ve městech, kde měla po léta slušné politické pozice, v Brně a Ostravě dokonce dlouhá léta primátory.

Vyhnání zástupců ČSSD z ostravské městské rady je další neblahou předzvěstí výsledků této strany v krajských volbách za rok…

Ing. Jiří Paroubek

  • Nenarodili jsme se sami pro sebe, ale proto, abychom sloužili své vlasti. ( Jindřich IV.)

 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Ženíšek: Na naší zemi mi moc záleží, jako ministr mám tyto priority

23:07 Ministr Ženíšek: Na naší zemi mi moc záleží, jako ministr mám tyto priority

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k nástupu do funkce ministra pro vědu, vývoj a inovac…