Paroubek: Trumpova daňová reforma

30.04.2017 13:17 | Zprávy

Zejména americké finanční trhy v předchozích několika týdnech, po krátkém poklesu, vyběhly neuvěřitelným způsobem nahoru. Došlo tedy ke zvýšení cen naprosté většiny amerických akcií.

Paroubek: Trumpova daňová reforma
Foto: archiv red, tan
Popisek: Jiří Paroubek

Americké finanční trhy tedy s pozitivním naladěním očekávaly informace o daňové reformě, kterou přislíbil před americkými prezidentskými volbami současný prezident Trump, který nyní se slíbenou reformou skutečně přichází a postupně předloží své návrhy Kongresu.

Podle jeho záměrů, které zveřejnili jeho poradci a které komentoval také americký ministr financí Steven Mnuchin, dojde k podstatné změně firemní daně z příjmů, která poklesne z 35 % na 15 %. A méně by měli být podle návrhu zdaňováni i jednotlivci, kteří by měli nově odvádět v dani z příjmu podle sazby 35 % místo stávajících 39,6 %.

Americký státní rozpočet tak sice podle odhadů analytiků přijde o obrovské částky peněz, ale podle autorů reformy bude tento pokles ve výběru příjmů státu nahrazen celkovým oživením podnikatelských aktivit a přílivem investičního kapitálu ze zahraničí, a následně tedy ekonomickým růstem Spojených států. A z toho plynoucím růstem daňových příjmů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Markéta Šichtařová byl položen dotaz

Jak je to doopravdy?

Dobrý den, znám vás jako ekonomku. Teď kandidujete na kandidátce SPD. Zajímá mě tak, zda souhlasíte s tím, co SPD tvrdí o Ukrajincích, že jako Češi chudneme na tom, že poskytujeme pomoc a azyl? Nebo kde je problém, proč je naše životní úroveň podprůměrná? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD) Kauzy Bitcoin a Dozimetr jako symbol selhání současné vlády

9:04 Vích (SPD) Kauzy Bitcoin a Dozimetr jako symbol selhání současné vlády

Když před volbami koalice SPOLU slibovala „slušnou politiku“ a „transparentnost“, voliči možná ještě…