Je škoda, že politika USA na Středním východě nemá jednotící a dlouhodobě sledovanou linii. Průměrně informovaný politický analytik musel dojít při posuzování pozic prezidenta B. Asada a islamistů již brzy po začátku občanské války v Sýrii k názoru, že skutečným nebezpečím pro budoucí vývoj Sýrie a celé oblasti Středního východu a Perského zálivu nejsou sekularisté typu Asada, ale islamisté, kteří proti němu bojují.
Kdyby byla politika USA od počátku konfliktu v Sýrii rozumná a prozíravá, nebyli by dnes islamisté v Iráku tam, kde dnes jsou, a Spojené státy by nemusely poskytovat svou spoluúčast. Jedna z posledních zpráv hovoří o tom, že USA vyšlou do Iráku dalších 500 poradců.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
Paroubek , USA , Sýrie , NS - LEV 21
autor: Jiří Paroubek - profil
jmenování premiéra
Dobrý den, sledoval jsem vás včera na CNN, kde jste se vyjadřoval k tomu, koho by prezident měl nebo neměl jmenovat premiérem. Jestli o tom rozhoduje prezident, tak k čemu jsou volby? Neměl by na základě výsledku dostat vítěz šanci sestavit vládu? Protože jestli ne, tak jsou podle mě zbytečné. A jes...
Další články z rubriky

22:31 Peštová (ANO): Blackouty nejsou strašení – jsou reálná hrozba. A tato vláda ji ignoruje
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k možnosti dalších blackoutů.
- 21:02 Udženija (ODS): Pražští záchranáři patří mezi světovou špičku
- 19:03 Kolář (TOP 09): Svou kariéru založili na kritice EU a volání po její destrukci
- 18:02 Farský (STAN): Odhodlání, jaké v sobě mají Ukrajinci, ruské rakety nezdolají
- 17:03 Mašek (ANO): Makali jste celý život – a teď vás prostě oškubou
- 16:04 Senátor Fischer: Spolek Svatopluk a nedůvěra ve volby? Sedněte si do volební komise