Paroubek: Zdrcující zprávy z průzkumů

28.06.2017 9:40

Podle červnového modelu preferencí CVVM má hnutí ANO A. Babiše 34 %. Na druhém místě je KSČM se 14,5 % volebních preferencí, následují sociální demokraté s 12 % a ODS s 11 %. Lidovci podle průzkumů získávají 7,5 % preferencí a jejich alianční partner Starostové údajně jen 1 %. Do sněmovny by se ještě dostala podle CVVM TOP 09 s 6,5 % volebních preferencí.

Paroubek: Zdrcující zprávy z průzkumů
Foto: archiv red, tan
Popisek: Jiří Paroubek

Naopak mimo sněmovnu by měl zůstat se 4,5 % ještě Tomio Okamura se svou stranou SPD. Piráti by obdrželi, pokud by byly v červnu volby, jen 3,5 % hlasů. Pokud jde o tendence tak, jak se objevují ve volebním modelu CVVM, oproti dubnu a květnu dochází k mírnému nárůstu volebních preferencí u hnutí ANO. Ale k výraznému nárůstu volebních preferencí KSČM, která v květnu podle průzkumu získala 11,5 % a nyní podle červnového průzkumu by získala 14,5 %. To je nárůst více než o jednu čtvrtinu.

Naopak podpora ČSSD trvale klesá z 16 % v dubnu a 14 % v květnu se projevuje další snížení. ODS se udržuje po celé 3 měsíce na zhruba stejné podpoře, stejně tak KDU – ČSL. Naopak TOP 09 podporu ztrácí. Průzkum CVVM, který nepatřívá zrovna k nejpřesnějším, nicméně ukazuje tytéž tendence ve vývoji volebních preferencí jednotlivých parlamentních stran, jako všechny ostatní průzkumy. K vládnutí v rámci minoritní vlády by podle tohoto průzkumu A. Babišovi stačilo zajistit si spolupráci s KSČM. Obě dvě tyto strany by měly společně absolutní většinu v poslanecké sněmovně.

Zdá se, že přesun voličů od sociální demokracie, ke komunistům i k hnutí ANO trvale pokračuje. A je to další důvod k zamyšlení lídrů ČSSD v Lidovém domě.

Ing. Jiří Paroubek

  • Nenarodili jsme se sami pro sebe, ale proto, abychom sloužili své vlasti. ( Jindřich IV.)
Vyšlo na Vasevec.cz. Publikováno se souhlasem vydavatele. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hejtman Běhounek: Řevnivost, netolerance a rychlý technický rozvoj vedou i k odcizení

13:13 Hejtman Běhounek: Řevnivost, netolerance a rychlý technický rozvoj vedou i k odcizení

Třicet let uplynulo od sametové revoluce a tedy od podstatných změn v naší společnosti. Je zřetelné,…