Pastuchová (ANO): Kvóty ne. Ale - ženy mají smysl pro kompromis, sociální cítění a lepší slovník

25.03.2015 20:34

Názor na současné zastoupení žen a mužů v české politice (v průměru 20 % žen, 80 % mužů), zavádění kvót, definování příčin nevyváženého zastoupení žen a mužů v politice a rozhodovacích pozicích a návrh opatření, jak zastoupení že n a mužů v politice vyrovnat. Odpovědi pro Fórum 50 %:

Pastuchová (ANO): Kvóty ne. Ale - ženy mají smysl pro kompromis, sociální cítění a lepší slovník
Foto: Hans Štembera
Popisek: Mgr. Jana Pastuchová (ANO)
reklama

Žen by mohlo být v politice určitě více, a to hned z několika důvodů. Mají větší smysl pro sociální cítění, rodinu, kulturu, zdraví, „obyčejné“ starosti občanů ČR. Nechovají se zpravidla agresivně a snadněji nachází kompromisy. Myslím si, že tak udržují politickou kulturu, kterou někteří kolegové svým chováním a slovníkem bohužel často narušují. Příčinu spatřuji zejména v tom, že je v ČR stále poměrně těžké sladit rodinný a pracovní život, a tak ženy nemíří tak vysoko. Často je to ale pouze otázkou volby žen, ambicí, priorit, a ty moc ovlivnit nelze.

Kvóty na cokoliv mě osobně trochu děsí. Při výběrů kandidátů by mělo rozhodovat to, co daný člověk umí, jaké má zkušenosti a co může nabídnout.

Podle mého názoru by pomohla osvěta. Více ukazovat ženám jiné ženy, které do politiky šly a zvládají to. Motivovat je tím, že mohou pro společnost něco udělat, něco, co může pozitivně ovlivnit každodenní život milionů lidí. Sama ale vím, jak moc to je časově náročné, stresující a občas i demotivující. Kdyby moje dcera nebyla už dospělá a musela bych se o ni starat, dělat politiku na vrcholové úrovni by bylo hodně těžké. Je tedy vždy nutné zvážit všechna pro a proti. Ženy jsou v tomto možná důslednější a méně ochotné riskovat.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Názory, ParlamentniListy.cz

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Seďa (ČSSD): S poctivostí nejdál dojdeš

20:33 Seďa (ČSSD): S poctivostí nejdál dojdeš

Dnešním problémem je, že poctivost často schází nejen v běžném životě, ale i v tom politickém. Pokud…