Pecková (TOP 09): Buď nulový výskyt, nebo Ebola

04.12.2014 22:22 | Zprávy

V Paříži se zdravotní výbor Rady Evropy zabýval Ebolou, jako krizí nejen veřejného zdravotnictví, ale i sociální, humanitární a ekonomickou krizí.

Pecková (TOP 09): Buď nulový výskyt, nebo Ebola
Foto: top09.cz
Popisek: Bývalá poslankyně TOP 09 Gabriela Pecková

V nejvíce postižených zemích (Guinea, Siera Leone, Liberie) zemřelo 7.000 a nakazilo se 16.000 lidí. Ebola je jednou z nejvirulentnějších chorob světa, ale od objevení viru 1976, je toto propuknutí v západní Africe největší.

Je extrémně nakažlivá, přenos se děje přes tělní tekutiny, kontaktem s nemocnými a těly zemřelých. K tak masivnímu rozšíření nemoci v této části světa dochází především kvůli časté migraci, která je zde až 7x častější než v jiných oblastech a také kvůli pohřebním rituálům, kdy dochází právě ke kontaktu s mrtvými. To je ovšem problém historicky-kulturní a tedy velmi obtízně řešitelný. Dr. Aylward z WHO jasně řekl, že pro Ebolu neexistuje nějaký snížený výskyt. Nákaza je buď na nule, nebo je Ebola! Poslední strategie WHO je 70/70/60 - to znamená 70% léčených,70% bezpečně pohřbených za 60 dní. To samozřejmě vyžaduje další finance ale hlavně další lidi! Dr. Aylward vyslovil požadavek, aby jednotlivé vlády vysílaly jak epidemiology, tak nižší a pomocný personál, protože ti v zasažených oblastech zoufale chybí a některé nemocnice musely být úplně uzavřeny, protože místní utekli, nebo zemřeli.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: TOP 09

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Farský (STAN): Podporujeme Ukrajinu - náš štít před Ruskem

12:04 Farský (STAN): Podporujeme Ukrajinu - náš štít před Ruskem

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k volbám.