Pekarová Adamová (TOP 09): Gratuluji nově zvolenému předsedovi Pavlu Jandovi

05.08.2021 8:35

Klub starostů TOP 09 má nové vedení, předsedou se stal Pavel Janda.

Pekarová Adamová (TOP 09): Gratuluji nově zvolenému předsedovi Pavlu Jandovi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová

Klub starostů TOP 09 dnes na členské schůzi zvolil nové předsednictvo. Novým předsedou klubu se stal starosta okresního města Louny Pavel Janda, za místopředsedy pak členové klubu zvolili starostu jihomoravské obce Branišovice Marka Sovku a bývalého poslance a dlouholetého starostu městské části Praha-Libuš Jiřího Koubka. Jednání se zúčastnili i hosté - předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová, první místopředseda Tomáš Czernin a europoslanec Jiří Pospíšil.

„Gratuluji nově zvolenému předsedovi Pavlu Jandovi, jsem velmi ráda, že máme přes 500 zastupitelů, kteří odvádějí každodenní kvalitní práci přímo ve městech a obcích. Jejich sdružení v Klubu starostů vítám, protože právě na akcích tohoto klubu si naši zastupitelé vyměňují zkušenosti a ti zkušenější mohou pomoci nováčkům v komunální politice. Výměna zkušeností a sdílení příkladů dobré praxe je ostatně hlavním smyslem našeho klubu starostů,“ říká předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová.

Klub starostů TOP 09 vznikl v roce 2015. Cílem klubu je sdružování komunálních politiků zvolených za TOP 09, jejich vzájemná výměna zkušeností, získávání nových poznatků a přinášení nových témat pro komunální i celostátní politiku na základně praxe a hodnot TOP 09. Za TOP 09 pracuje v komunálních zastupitelstvech 535 zastupitelů.

„Velmi si vážím důvěry, kterou do mne kolegové vložili. Budu usilovat o to, aby klub starostů pod novým vedením byl poradním orgánem pro náš poslanecký i senátorský klub, pohled z praxe je v některých fázích tvorby legislativy zásadní. Za hlavní úkol našeho klubu považuji co nejlépe připravit komunální politiky TOP 09 na komunální volby, které nás čekají už téměř za rok. Budu usilovat o to, abychom pomohli našimi zkušenostmi všem, kteří o to budou mít zájem a věřím, že v příštím roce TOP 09 ve volbách uspěje,“ uvedl nově zvolený předseda Klubu starostů TOP 09 Pavel Janda.

Předseda Klubu starostů TOP 09 je z titulu funkce členem předsednictva TOP 09.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Laudát (KAN): Kdo není tolerantní k vlastním, nemohou to od něj čekat ani sousedé

18:20 Laudát (KAN): Kdo není tolerantní k vlastním, nemohou to od něj čekat ani sousedé

Komentář na facebookovém profilu ke sporu kolem polského dolu Turów