Peksa (Piráti): Evropané jsou s eurem spokojení

28.03.2021 19:44 | Zprávy
autor: PV

Europoslanci uvítali další posun Chorvatska a Bulharska k přijetí eura a připomněli, že jsou všechny členské státy povinny zavést jednotnou měnu. Evropský parlament také konstatoval, že euro v celé unii posílí odolnost mezinárodního finančního systému. Obyvatelé států, které euro mají, jsou s ním většinou spokojeni a chtějí ho dále rozvíjet.

Peksa (Piráti): Evropané jsou s eurem spokojení
Foto: Hans Štembera
Popisek: Europoslanec Mikuláš Peksa

„Usnesení Evropského parlamentu potvrzuje, že Evropané jsou většinově se společnou měnou spokojeni. Euro se ukázalo jako prostředek, jak zjednodušit život jak lidem, tam firmám,“ komentuje výsledek dnešního hlasování pirátský člen Výboru pro Hospodářství a měnu Evropského parlamentu Mikuláš Peksa. Zpráva také vítá snahu Evropské centrální banky euro digitalizovat. Digitální euro ale podle europoslanců nemá nahradit hotovost, pouze ji doplňovat.

„Budování bankovní unie pokročilo a směřujeme k digitalizaci plateb pomocí digitálního eura a právnímu rámci pro využívání kryptoměn. Jako Piráti chápeme digitální Euro jako kryptoměnu, chceme aby zajistilo podobný standart soukromí jako dává klasická hotovost. Česká republika bohužel v tuto chvíli nemá na rozhodování o budoucnosti evropského finančního systému významný vliv,“ konstatuje Peksa.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

Prezident

V čem myslíte, že je omezována kontrola prezidenta? Kdo a jak vůbec může kontrolovat prezidenta? A myslíte, že se Zeman nebo Pavel povyšují nad soudy? To podle mě ne, nad ostatní politiky to ano, ale asi se to fakt dalo čekat. Hodně se teď taky mluví o tom, že jde ústavní soud na ruku prezidentovi, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fiala (ODS): O svobodu Motoristům nikdy nešlo

13:12 Fiala (ODS): O svobodu Motoristům nikdy nešlo

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k návštěvě dvou ministrů ze strany Motoristů na folkl…