Peksa (Piráti): Mrzí mě, že francouzská vláda nemá víc sebereflexe

21.09.2020 7:33 | Zprávy
autor: PV

Komentář na facebookovém profilu k pravidelnému stěhování Evropského parlamentu mezi Bruselem a Štrasburkem

Peksa (Piráti): Mrzí mě, že francouzská vláda nemá víc sebereflexe
Foto: Hans Štembera
Popisek: Europoslanec Mikuláš Peksa

Před nedávnem jsme všem relevantním evropským institucím zaslali dopis, ve kterém spolu s mnoha dalšími europoslanci žádáme opětovné otevření případu sídla Evropského parlamentu. Rádi bychom, abychom sídlili pouze v Bruselu. Dává to smysl jak finančně, tak časově a ekologicky.

Nicméně nyní jsme obdrželi odpověď z Francie. Mrzí mě, že francouzská vláda nemá víc sebereflexe. Hrát v tuhle chvíli hru na city a tradici, to nedává smysl. Navíc vzhledem ke koronavirové situaci je každé přesouvání a cestování rizikové.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

RNDr. Luděk Niedermayer byl položen dotaz

Změna Evropy

Zajímalo by mě, jak přesně to myslíte, že se společná Evropa musí měnit? Tvrdíte, že je třeba posílit konkurenceschopnost, bezpečnost, energetickou odolnost. Nemyslíte ale, že právě v tom ale EU dost selhává a je čím dál slabší?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zwyrtek Hamplová: Jednání ve stylu “stát jsem já” nadále trvá

10:11 Zwyrtek Hamplová: Jednání ve stylu “stát jsem já” nadále trvá

Reakce na svém veřejném facebookovém profilu na výsledek jednání prezidenta Pavla s premiérem Babiše…