Pěnčíková (KSČM): CETA je nástrojem neomezené moci nadnárodních společností

05.10.2017 4:31 | Zprávy
autor: PV

Projednávání Komplexní hospodářské a obchodní dohody mezi Kanadou a EU, mezi veřejností známou pod označením CETA, bylo zařazeno na poslední, šedesátou, schůzi poslanecké sněmovny. Bylo jasné, že vládní koalice bude chtít tuto smlouvu doprojednat ještě během svého „vládnutí“, na její schválení se totiž třásla od té chvíle, co nám přistála ve sněmovně. To, v co se jednání o jedné z nejdůležitějších smluv tohoto čtyřletého volebního období, zvrhlo, nebylo ale důstojno nikoho, ani členů poslanecké sněmovny a už vůbec ne široké veřejnosti.

Pěnčíková (KSČM): CETA je nástrojem neomezené moci nadnárodních společností
Foto: Archiv KSČM
Popisek: Marie Pěnčíková

To, že smlouva CETA je pro naši republiku, pro naše občany, špatná, už snad ani není potřeba zdůrazňovat. To, že dává téměř neomezenou moc do rukou nadnárodních společností, pro které se tím stáváme jen malými nicotnými človíčky, které semelou ve své mašinerii se však opakovat musí.

Řada kolegů z našeho poslaneckého klubu uvedla celou škálu argumentů. Podotýkám, argumentů, které poukazují na reálné hrozby, nikoli na smyšlenky. A čeho se nám dostalo jako odpovědi? Desetiminutové školení antikomunismu. Už to, že jediným z vlády, kdo v diskuzi vystoupil k této zásadní otázce, a vládními činiteli byla důležitost této smlouvy několik měsíců zdůrazňována, byl ministr kultury, pan Herman, je směšné. Nechci podceňovat význam kultury a kulturních památek, ale u smlouvy, která se dotkne života nás všech, která ovlivní životní prostředí, kvalitu potravin, pracovní trh a řadu dalších věcí, se dočkáte jen a pouze školení v antikomunismu od ministra, který má na starosti kulturu – to už není ani směšné, ani hloupé, to už je prostě jen ubohé. Ostatně přesně vystihující přístup této vlády.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Gabriela​ Sedláčková byl položen dotaz

Podle vás máme málo benzínek?

To podle mě fakt ne, přijde mi naopak, že jich máme hodně, ale je pravda, že si cenově moc nekonkurují. Ale to je obecně problém i třeba v obchodech nebo mezi operátory. Čím to podle vás je? Jde s tím něco udělat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jakob (TOP 09): Prý nás nepotáhnou na východ a my akorát strašíme. Tak si to shrňme

11:02 Jakob (TOP 09): Prý nás nepotáhnou na východ a my akorát strašíme. Tak si to shrňme

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k činnosti Babišovy vlády.