Peštová (ANO): Proč nezatlačíte na obce, aby tu částku využily?

02.06.2023 16:03

Projev na 65. schůzi Poslanecké sněmovny 2. června k vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon č. 565/1990 Sb., o místních poplatcích.

Peštová (ANO): Proč nezatlačíte na obce, aby tu částku využily?
Foto: MŽP
Popisek: Berenika Peštová

Já děkuji za slovo. Já budu velice stručná. Já bych jenom chtěla doplnit svého předřečníka. Ten zákon o odpadech, když se novelizoval, tak samozřejmě jsem byla u jeho zrodu se svým kolektivem, takže vím, jak ta diskuze probíhala o té částce 1 200 korun. V současné době není jediná obec, která by tuto částku využívala. Je tam 1 200 korun a není jediná obec, která by tu částku využila. Vy to zvedáte na 2 000. Když se podíváte, v průměru kde se ty obce pohybují, tak se pohybují někde kolem 650 - 700 korun. Takže teď tam máte částku 1 200 a dáváte tam částku 2 000.

Moje otázka spíš zní, proč to děláte, když ty obce v současné době ten institut těch 1 200 korun nevyužívají? Proč nezatlačíte na ty obce, když už tam teď ta částka je, proč tu částku nevyužijí, proč ji naopak chtějí zvednout na 2 000 korun? Nebo kde se ten skvělý nápad vyrojil? Děkuji. (Poslanec Adamec mimo mikrofon: 1 800 korun.) To je jedno. 1 800... Já, když jsem to připomínkovala v rámci mezirezortu, tak tam byly 2 000, šli jsme na 1 200 a teď vy to zase zvedáte. Tak mně jenom jde o to, kde se to vzalo nebo na základě čeho jste přišli na tuto částku? Děkuji za odpověď.

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
PhDr. Pavel Žáček, Ph.D. byl položen dotaz

potíraní dezinformací

Vaše vláda chce neustále bojovat proti dezinformacím, ale zároveň šetříte ve školství. Nemáte dojem, že to nejde dohromady? A co třeba využít peníze na potírání dezinformací a dát je do školství? A co to vlastně ta dezinformace je? Co když se něco jeví jako dezinformace, ale za chvíli se ukáže, že j...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Bartoš: Zastavit chátrání a nabízet lidem skvělé místo pro život i kariéru

10:21 Ministr Bartoš: Zastavit chátrání a nabízet lidem skvělé místo pro život i kariéru

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k vizím budoucnosti.