Pícl (ČSSD): Nezaměstnanost v prosinci 2015 potvrdila trend dalšího zlepšování

11.01.2016 20:48

Dnešní informace, že se v prosinci 2015 meziročně zvýšil počet volných pracovních míst o více než 43 800 a nezaměstnanost klesla meziročně o 1,3 p.b., je skvělou zprávou. Vláda tak na konci roku dostala vysvědčení s jasným výsledkem úspěšné aktivní politiky v oblasti podpory oživení růstu ekonomiky a jejího přístupu k trhu práce.

Pícl (ČSSD): Nezaměstnanost v prosinci 2015 potvrdila trend dalšího zlepšování
Foto: CSSD.cz
Popisek: Logo ČSSD

Výsledky vývoje nezaměstnanosti nespadly vládě do klína samy. Vláda svým aktivním přístupem v oblasti čerpání EU fondů, podporou domácí poptávky a investic výrazně přispěla k vyšší míře ekonomického růstu a tím i k tvorbě pracovních míst, než můžeme pozorovat u našich sousedů a či ve zbytku EU.

Zatímco v období pravicových vlád vykazovala ČR obvykle relativně horší výsledky růstu ekonomiky mezi členskými státy EU a zejména vůči svým středoevropským sousedům, současná situace je opačná. ČR je jak tempem hospodářského růstu, tak tvorbou pracovních míst na předním místě v EU.

Skutečnost, že nezaměstnanost celý loňský rok i přes tradiční sezónní kolísání v meziročním srovnání setrvale klesala a počet volných pracovních míst rostl, potvrzuje zejména to, že česká ekonomika je v dobré kondici a že tento vývoj bude pokračovat i letos

Vládní návrh státního rozpočtu na tento rok trend podpory hospodářského růstu i nadále podporuje a zvyšuje i podporu jak aktivní politice zaměstnanosti, tak jejímu institucionálnímu zázemí úřadům práce. Ty můžou napříště lépe vycházet potřebám lidí hledajících uplatnění na trhu práce a potřebám zaměstnavatelů. Bude tak možné dosáhnout vyšší míry souladu mezi poptávkou a nabídkou na trhu práce. Jde především o aktivní pomoc nezaměstnaným, kteří potřebují zvýšenou pozornost, komunikaci a spolupráci se zaměstnavateli, či větší podpora v oblasti aktivní politiky zaměstnanosti. Vláda také například počítá s využitím nástrojů na podporu technického vzdělávání, po čemž naši zaměstnavatelé stále více a častěji volají.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Okamura (SPD): Obvinění z tunelování volební kampaně nebo popírání holocaustu jsou vykonstruovaná a směšná

10:53 Okamura (SPD): Obvinění z tunelování volební kampaně nebo popírání holocaustu jsou vykonstruovaná a směšná

Komentář na facebookovém profilu k mediálním praktikám.