Pilař (TOP 09): Prosadíme participativní rozpočet

30.09.2018 21:29

Koalice pro Pardubice hodlá prosadit participativní rozpočet, což znamená, že město určí finanční částku, o jejímž investování mohou rozhodnout občané na základě návrhů, které sami podají.

Pilař (TOP 09): Prosadíme participativní rozpočet
Foto: TOP 09
Popisek: TOP 09

Dialog s občany je pro nás důležitý. Chceme, aby se občané podíleli na určování priorit ve městě a ve svém městském obvodu. Díky participativnímu rozpočtu bude moci každý podpořit projekty v okolí svého bydliště. Naší hlavní motivací pro podporu participativního rozpočtu je sběr podnětů od občanů. I dnes můžete jít za svým zastupitelem a navrhnout mu své podněty, ale přes veškerou jeho snahu není jisté, jak se mu podaří v dané věci pokročit. Díky participativnímu rozpočtu bude jasně vidět, jaké kroky se s daným návrhem podniknou, jak se k návrhu staví vaši spoluobčané a jakou získá podporu. Je to jedna z cest, kterou připravujeme pro lepší otevřenost a vstřícnost našeho města a jeho obvodů.

Michal Pilař, kandidát na starostu MO Pardubice 1

reklama

autor: PV

PhDr. Pavel Žáček, Ph.D. byl položen dotaz

potíraní dezinformací

Vaše vláda chce neustále bojovat proti dezinformacím, ale zároveň šetříte ve školství. Nemáte dojem, že to nejde dohromady? A co třeba využít peníze na potírání dezinformací a dát je do školství? A co to vlastně ta dezinformace je? Co když se něco jeví jako dezinformace, ale za chvíli se ukáže, že j...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Okamura (SPD): Ukrajinec zmlátil českého mladíka tak, že ochrnul

6:22 Okamura (SPD): Ukrajinec zmlátil českého mladíka tak, že ochrnul

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k násilí spáchaném občanem Ukrajiny.