Pilc (Svobodní): Implicitní vyhrožování smrtí je každodenní realitou

10.10.2019 17:33 | Zprávy
autor: PV

Další a další vládní agrese proti svobodnému lidskému jednání (tzv. regulace) přicházejí vždy pod nějakou ušlechtilou záminkou, vždy pro nějaké dobro.

Pilc (Svobodní): Implicitní vyhrožování smrtí je každodenní realitou
Foto: Svobodní
Popisek: Svobodní, logo.

„Žádná z totalit 20. století netvrdila, že existuje, aby páchala zlo: vždy měla agendu páchání dobra.“ – cover72

Častým argumentem zastánců vládní agrese proti svobodnému lidskému jednání je něco v tom smyslu, že je něco neetické, nehodné vyspělé společnosti (bez hlubšího přemýšlení o tom co je etické a proč a v čem spočívá ona vyspělost) a tak podobně a proto to musí stát nějak zregulovat, často zakázat.

Je neetické a nehodné člověka žijícího ve vyspělé civilizované společnosti (skládající se ze svobodných jednotlivců) pomocí státu násilím donutit ostatní lidi, aby žili svůj život tak, jak si někdo jiný představuje. Civilizovanost spočívá v respektování svobody ostatních, respektování jejich práv, jako je právo na život a další vlastnická práva. Respektovat ostatní lidi jako lidi, kteří mají svou vlastní hlavu, svou vlastní vůli a kteří mají právo se rozhodovat a jednat podle svého vlastního rozhodnutí. Je to jediný možný způsob mírového soužití a vede k bohatství a prosperitě.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fiala (ODS): O svobodu Motoristům nikdy nešlo

13:12 Fiala (ODS): O svobodu Motoristům nikdy nešlo

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k návštěvě dvou ministrů ze strany Motoristů na folkl…