Pilc (Svobodní): Z dotace 9,5 milionu spolkne 1,2 milionu dotační úřad

26.01.2016 14:13 | Zprávy

Zastupitelstvo Ústeckého kraje má dnes 25.1.2016 jednat o poskytnutí dotace Regionální radě regionu soudržnosti Severozápad.

Pilc (Svobodní): Z dotace 9,5 milionu spolkne 1,2 milionu dotační úřad
Foto: red
Popisek: Logo Strany svobodných občanů

Výše dotace je přibližně 9,5 milionu Kč, z toho asi 1,2 mil je na vlastní činnost tohoto dotačního úřadu.

Je to malá ukázka toho, jak se tento přerozdělovací a dotační systém občanům nemůže vyplatit.

Místo toho, aby lidé měli možnost utratit své peníze za to co potřebují, tyto peníze protečou přes různé přerozdělovací a dotační instituce, jako je například Regionální rada. S tím jsou spojené různé náklady, například náklady na vlastní činnost. Následně mají být vybrané a přerozdělené peníze údajně racionálně a efektivně vynaloženy na to, co lidé potřebují. Skutečnost je často jiná, peníze bývají neefektivně vynaloženy na něco, co lidé nepotřebují. Nemusí v tom být zlý úmysl. Jde jen o to, že jeden centrální plán nemůže nikdy fungovat lépe, než milion individuálních plánů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Ing. Irena Němcová byl položen dotaz

Program

Tvrdíte, že se vám podařilo do programu nové vlády prosadit velkou část ze vašeho programu. Nebylo ale jednou z vašich hlavních priorit referendum o vystoupení z EU a NATO? A co vím, to nebude. A jak to bude s uprchlíky z Ukrajiny? Slibovali jste zásadní změny. Jaké nastanou?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hladík (KDU-ČSL): V Bousíně jsme zasadili Alej svobody

14:02 Hladík (KDU-ČSL): V Bousíně jsme zasadili Alej svobody

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k sázení stromů.