Pilný (ANO): Konstruktivní dialog namísto osobních útoků

31. 5. 2014 15:04

Zástupci Rekonstrukce státu se potkali s Ivanem Pilným

Pilný (ANO): Konstruktivní dialog namísto osobních útoků
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ivan Pilný, lídr ANO za Královéhradecký kraj
reklama

Obě strany se dohodly na koordinovaném společném postupu, setkání nad zákonem o zveřejňování smluv na internetu budou pokračovat.

Konstruktivní dialog namísto osobních útoků. Tak vypadá dohoda, kterou na včerejší neformální schůzce učinili zástupci Rekonstrukce státu Pavel Franc (Frank Bold) a Oldřich Kužílek (Otevřená společnost) s poslancem hnutí ANO a předsedou sněmovního hospodářského výboru Ivanem Pilným.

Rekonstrukci státu se nelíbil právě postup hospodářského výboru, který doporučil k dopracování zákon o zveřejňování smluv na internetu. Za iniciátora tohoto postupu pak označila právě Ivana Pilného.

"Včera jsme si slíbili, že povedeme kultivovaný dialog, nikoli agresivní útoky," konstatuje poslanec hnutí ANO. "Zástupci Rekonstrukce mi pak co nejdříve pošlou alternativní možnosti řešení dopadů zákona pro ekonomické subjekty vlastněné státem nebo městy," dodává Pilný.

Nad návrhem by se měli zástupci Rekonstrukce a poslanec Pilný znovu sejít. Opřipomínkovat by jej měl i Svaz průmyslu a Hospodářská komora ČR.

"Pokud se dohodneme na kompromisu, a já věřím, že ano, tak nic nebude bránit tomu, abych pozměňovací návrh přednesl svým kolegům na hospodářském výboru sněmovny," dodává Ivan Pilný.

Zástupci Rekonstrukce státu pak chtějí další legislativní otázky a problémy související se zákonem o zveřejňování smluv na internetu probrat s ostatními příslušnými poslaneckými výbory.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: ANO
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Premiér Babiš: Každý IT systém má nějaké porodní bolesti

21:28 Premiér Babiš: Každý IT systém má nějaké porodní bolesti

Přepis nedělního komentáře na facebookovém profilu k uplynulému týdnu.