Piráti: ČSSD tají smlouvu s developerem, pro kterého Praha staví tramvaj

21.01.2016 16:10

Na zasedání pražského zastupitelstva dne 17. 12. požádal Pirát Jakub Michálek o smlouvy mezi Českou stranou sociálně demokratickou a společností Finep. Přestože náměstek primátorky Petr Dolínek uvedl, že smlouvu s významným developerem si od ČSSD Piráti mohou vyžádat na základě zákona o svobodném přístupu k informacím, dodnes ji Lidový dům ani nezveřejnil, ani neposkytl.

Piráti: ČSSD tají smlouvu s developerem, pro kterého Praha staví tramvaj
Foto: Česká pirátská strana
Popisek: Česká pirátská strana, logo
Praha má postavit tramvajovou trať do Slivence. Ta sice povede mezi poli, volné plochy má ale velmi rychle zastavět developer. Tím je společnost Finep, která v současné době už řadu pozemků na Barrandově vlastní. Ta stejná společnost přitom podepsala s Českou stranou sociálně demokratickou smlouvu na opravu Lannova paláce v centru Prahy. Jak informoval deník E15, společnost Finep zaplatí za uvedenou rekonstrukci ze svého 75 milionů Kč, a ještě za něj bude 25 let platit sociálním demokratům nájem.Jedná se o vskutku nestandardní podmínky; proto se zastupitel Jakub Michálek v prosinci 2015 dotázal na znění smlouvy o rekonstrukci. 

"Domnívám se, že podmínky rekonstrukce jsou pro ČSSD až podezřele výhodné. Ta smlouva rozhodně vzbuzuje podezření, že nejde jenom o pronájem budovy, ale i o rozhodnutí, která mohou sociální demokraté ovlivnit. Stavba tramvajové trati do Slivence je příkladem postupu Prahy, na kterém Finep vydělá. Už proto by měla ČSSD smlouvu zveřejnit," uvedl k dané záležitosti předseda zastupitelského klubu Pirátů Jakub Michálek.

Mgr. et Mgr. Jakub Michálek

  • Piráti
  • Pusťte nás na ně, porveme se za vás!
  • poslanec

Radní pro dopravu Petr Dolínek (ČSSD) přímo během jednání Zastupitelstva před všemi zastupiteli vyzval Jakuba Michálka, aby si dokumentaci mezi Českou stranou sociálně demokratickou a společností Finep vyžádal od ČSSD podle zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím. Jakub Michálek tak učinil; následně ekonomický místopředseda ČSSD Martin Starec  zavolal přímo během jednání Dolínkovi a věc s ním řešil. 

Jenže od poloviny prosince uplynul měsíc, a Česká strana sociálně demokratická se ke svému prosincovému slibu nemá. Smlouvu do patnácti dnů, jak jí to ukládá zákon o svobodném přístupu k informacím, Pirátům neposkytla. To opět posiluje pochybnosti. Kvůli nečinnosti Lidového domu proto podal Jakub Michálek stížnost, adresovanou předsedovi sociální demokracie, Bohuslavu Sobotkovi. Doufáme, že pražští politici ČSSD požadovanou smlouvu a faktury zveřejní, aby podezření z uplácení developery jednoznačně vyloučili.
 
Odkazy:

Stenozápis z jednání zastupitelstva hl. m. Prahy ze dne 17. 12. 2015: http://www.praha.eu/public/48/10/c/2118592_632027_zhmp151217.pdf

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vinklátová: Úkolem krajských muzeí a galerií je péče o sbírky

9:06 Vinklátová: Úkolem krajských muzeí a galerií je péče o sbírky

Více než 30 tisíc uměleckých předmětů se dle médií „ztratilo“ z galerií a muzeí v České republice.