Vláda pirátskou výzvu vyslyšela, i když jen částečně. Ministr Robert Plaga na tiskové konferenci oznámil, že bude navýšen časový limit pro konání jednotných přijímacích zkoušek.
„V důsledku současné situace se žáci vzdělávají a připravují ke zkouškám v nestandardních a často provizorních podmínkách. Vláda bohužel tuto skutečnost v rámci přijímaných opatření nereflektuje. Proto jsme vyzvali vládu k tomu, aby přijatá opatření přehodnotila a více zohlednila současnou situaci a podmínky žáků při přípravě k přijímacím zkouškám,“ uvedl pirátský poslanec Lukáš Bartoň.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV