Piráti: Pacient má právo na informace

17.12.2018 5:36 | Zprávy
autor: PV

Komentář na facebookovém profilu k právům pacientů na informace o zdravotnických zařízeních

Piráti: Pacient má právo na informace
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Pirátská vlajka

Pacient má právo na informace týkající se zdravotnických zařízení. Na zasedání Dozorčí rady VZP jsme proto navrhli zveřejňování vykázané péče na úrovni jednotlivých poskytovatelů zdravotních služeb. V případě schválení návrhu Správní radou VZP bude mít pacient k dispozici komplexnější údaje o konkrétních zdravotnických zařízeních.

„Přijetí doporučení dozorčí radou považuji za velký úspěch. Přestože z těchto údajů nelze dělat závěry o kvalitě péče, je to jednoznačně krok správným směrem. Pacient má právo vědět například počet provedených ortopedických operací v nemocnicích v jeho kraji. Údaje potom mohou sloužit jako určité vodítko pro výběr nemocnice. Pacienti se tak nebudou muset spoléhat na informace z druhé ruky a budou si moci vybrat poskytovatele na základě svého uvážení a nově i těchto údajů,“ vysvětluje Marek Paris, zástupce Pirátů v Dozorčí radě VZP.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Černochová byl položen dotaz

Obrana

Pořád se mluví jen o navyšování výdajů na obranu. Ale jak hodláte řešit problém, že chybí lidi? A je nebo podle vás zárukou naší bezpečnosti naše členství v NATO? Já se obávám, že kdyby bylo nejhůř, tak nás jeho hlavní strůjce USA nechá na holičkách.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Třetina (TOP 09): Dostavba Dukovan znamená obrovskou zátěž

23:08 Třetina (TOP 09): Dostavba Dukovan znamená obrovskou zátěž

Projev na 26. schůzi Senátu 17. června 2026 k akčnímu plánu řešení dopadů dostavby Jaderné elektrárn…