Piráti: Stop zbytečnému nošení dokladů i krizová pomoc přes internet

12.11.2020 10:31 | Zprávy
autor: PV

Výbor pro veřejnou správu a regionální rozvoj Sněmovny schválil na úterním jednání pozměňovací návrhy Pirátů k tzv. balíčku DEPO. Směřují k větší digitalizaci služeb státní správy. Díky Pirátům by u sebe například řidiči nemuseli mít během cest řidičský průkaz, ale stačila by jen občanka. Nově by se také sociální krizová pomoc mohla poskytovat i elektronicky.

Piráti: Stop zbytečnému nošení dokladů i krizová pomoc přes internet
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ondřej Profant

Při projednávání vládní novely zákonů souvisejících s elektronizací postupů orgánů veřejné moci, tzv. DEPO, podpořil výbor mimo jiné možnost, aby u sebe řidiči i při cestách po Česku nemuseli mít řidičský průkaz. Při případné policejní kontrole by stačila občanka. „Již dnes je policie schopna si údaje dohledat, není důvod nutit občany, aby si s sebou vozili další kartičku navíc,” odůvodňuje návrh jeho předkladatel a předseda podvýboru pro eGovernment Ondřej Profant.

Výbor podpořil i další návrhy předkládané Piráty. Poslanci a poslankyně schválili zveřejňování otevřených dat o dotacích poskytovaných ze státních fondů. Prošel také návrh poslankyně Olgy Richterové a poslance Martina Jiránka, který rozšiřuje možnosti poskytování sociální krizové pomoci. „Chci vedle telefonické pomoci umožnit poskytovat pomoc i prostřednictvím elektronické komunikace. To reflektuje realitu: lidé dnes mnohem více využívají emaily, chaty, videohovory a podobně. V době pandemických opatření je vhodné, aby sociální služby, krizové linky a podobně nemusely svou práci přizpůsobovat zastaralému znění zákona, dosud zmiňujícímu pouze vzdálenou komunikaci telefonickou," vysvětlila svůj návrh Richterová.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Nemá snad pravdu?

Belgický podnikatel a bývalý lobbista Frédéric Baldan, který kvůli kritice Ursuly von der Leyenové na několik měsíců přišel o přístup ke svým penězům, varuje, že se EU mění v totalitní stát, který chce ovládat veškeré aspekty našich životů. Toho podnikatele nemám, ale také mám dojem, že nás chce EU ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Prokšanová (KSČM): Díky všem statečným sovětským lidem. Nezapomeneme!

22:33 Prokšanová (KSČM): Díky všem statečným sovětským lidem. Nezapomeneme!

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k výročí otevření východní fronty za druhé světové vá…