Piráti: Všechna pravidla musí být odůvodněná a srozumitelná

08.12.2021 15:50 | Ze sítí

Komentář na facebookovém profilu ke koronavirové pandemii

Piráti: Všechna pravidla musí být odůvodněná a srozumitelná
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Pirátská vlajka

Co by udělali Piráti? Ve věci koronavirové pandemie bychom neprodleně udělali těchto 5 kroků ke společnému zvládnutí pandemie:

Zvýšili bychom kapacitu očkovacích míst a distribuovali 3. dávku všem zranitelným osobám a zdravotníkům. Navrhujeme možnost proočkování třetí dávkou již po pěti měsících, zajištění dodatečných kapacit očkovacích míst například díky očkování v lékárnách a podporu očkovacích mobilních týmů.

Testovali bychom testy v zaměstnání a školách dvakrát týdně, a to včetně očkovaných osob s poslední dávkou starší 6 měsíců.

Upravili bychom pravidla pro vstup do izolace. Chceme, aby se nová vláda inspirovala Vídní, kde mají zkušenost z posledního roku právě s masivním testováním.

Všechna pravidla musí být odůvodněná a informace srozumitelně předány veřejnosti. Není například možné ze dne na den uzavřít vánoční trhy bez nastavení kompenzací, kdy zároveň běžné trhy fungují či jsou zaplněná nákupní centra.

Iniciovali jsme proto vznik meziresortní skupiny, která bude doplňovat návrhy epidemiologů o pohled sociální, ekonomický a psychologický. Uvědomujeme si, že tato epidemie je celospolečenský problém a nechceme, aby vedla k rozdělení společnosti na další roky dopředu.

Zpřístupnili bychom poradenství těm, kteří nemocí covid onemocněli a řeší, jak postupovat s ohledem na své zdraví. Mezi konkrétní kroky a doporučení patří zejména podpora péče doma, včasné podání monoklonárních protilátek správně indikovaným pacientům, zahájení diskuze se spřátelenými státy o zapůjčení léčiv či vytvoření manuálu pro péči doma, která předejde rozvinutí těžších stavů.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Premiér Fiala: S hejtmany jsme se domluvili na setkáních třikrát do roka

12:09 Premiér Fiala: S hejtmany jsme se domluvili na setkáních třikrát do roka

Vláda Petra Fialy se ve čtvrtek 20. ledna 2022 sešla v Hrzánském paláci se zástupci Asociace krajů Č…