Piráti otevírají možnost pro stabilní plzeňskou koalici

14. 10. 2018 12:14

Plzeňští Piráti zahájí jednání, kde navrhnou utvoření koalice společně s KDU-ČSL, TOP 09 a ANO. Tato koalice by disponovala většinou v zastupitelstvu města Plzně.

Piráti otevírají možnost pro stabilní plzeňskou koalici
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Pirátská vlajka

Chystané jednání umožní sestavit uskupení disponující 28 hlasy z celkového 47 členného zastupitelstva. Navržená koalice je v souladu s předvolebním slibem České pirátské strany, přerušit klientelistické vazby, které za léta vládnutí předešlých koalic vznikly.

„Z výsledku voleb je možné vyčíst, že si voliči přejí změnu. Věřím, že zástupci stran, kteří politiku radnice v minulých letech kritizovali, uchopí tuto příležitost a společně s Piráty začnou budovat otevřenou a novou radnici pro občany města Plzně“ uvádí Pavel Bosák, lídr kandidátní listiny za Piráty.

Piráti si uvědomují, že následující čtyři roky jsou klíčové a proto se snaží o konstruktivní řešení aktuální povolební situace.  Předseda místního sdružení Pavel Šrámek zdůraznil: „Myslím si, že v rámci vyjednávání by neměl nastat žádný výrazný programový rozpor, a doufám, že všechny strany jsou schopny se shodnout na programových prioritách a začít řídit Plzeň transparentním způsobem.“

Plzeňští Piráti zahajují jednání o možné koalici s důrazem na povolební strategii, kterou voličům deklarovali už před volbami. Povolební strategie je pro Piráty závazná a definuje nepřekročitelné hranice povolebního vyjednávání. Tato strategie vychází z usnesení všech členů Pirátské strany v Plzni.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sviták (SLK): Rozhodli jsme se oslovit další dopravce

12:54 Sviták (SLK): Rozhodli jsme se oslovit další dopravce

Od neděle 15. prosince vejdou v platnost nové jízdní řády v rámci celostátní změny. Co tyto změny př…