Piráti představili projekt Senioři na palubě

08.04.2021 7:33 | Zprávy

Piráti oficiálně představili svůj projekt Senioři na palubě, který má za cíl prohloubit mezigenerační spolupráci a přiblížit stranu také starším ročníkům. Iniciativa se aktuálně věnuje třem hlavním činnostem: organizování společných mezigeneračních aktivit v regionech, přípravě programových bodů zaměřených hlavně na starší generace a boji proti nepravdivým zprávám, tzv. hoaxům.

Piráti představili projekt Senioři na palubě
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Pirátská vlajka

„Projekt vznikl na podzim loňského roku z iniciativy aktivních seniorů, kteří chtěli vyvrátit mýtus, že jsou Piráti pouze stranou pro mladé. Jako první se spustila v Ústeckém kraji populární facebooková skupina Piráti pro máti, následně se myšlenka rozšířila i do dalších regionů. Již nyní máme přihlášených okolo 200 seniorů, kteří chtějí být zapojeni do dění. A to nejrůznějšími způsoby – od spolupráce na tvorbě programu do sněmovních voleb přes vyvracení hoaxů až po rozdávání Pirátských listů. Jde o lidi s chutí pomoci změnit směřování naší země, z čehož mám velkou radost,“ popsala hlavní iniciátorka projektu a 1. místopředsedkyně Pirátů Olga Richterová.

„Do práce na projektu se zapojila řada dobrovolníků všech generací, kterým chci moc poděkovat za úžasné nasazení. Vytvořili specializovaný web seniori.pirati.cz, e-mailový zpravodaj i facebookové stránky. Začínají vznikat také tzv. Paluby – mezigenerační kluby v regionech, které samy organizují přednášky, besedy a další aktivity. Senioři se i aktivně zapojili do boje proti dezinformacím a řetězovým e-mailům. Spolu s odborníky a politiky STANu se v těchto dnech dokončuje také návrh volebního programu zaměřeného na seniory. To jsou tři hlavní pilíře, kterým se aktuálně věnujeme,“ uvedla Richterová s tím, že po zlepšení epidemiologické situace je v plánu regionální i celorepublikové aktivity rozšiřovat.

Zástupkyně seniorů a ambasadorka projektu Irena Koutská následně popsala, jak přesně probíhá mezigenerační spolupráce: „V tuto chvíli již existuje řada mezigeneračních klubů, tzv. regionálních Palub – namátkou Paluba Vysočina, Paluba Plzeňský kraj, Paluba Praha – celkem je to teď šest uskupení, další vznikají. Organizujeme celostátní i regionální akce, zatím onlinově. Jednotlivé Paluby pořádají například cestovatelské přednášky, měli jsme i sérii přednášek o romství, o dezinformacích a o tom, jak jim čelit. Pravidelně se konají hodiny anglické a francouzské konverzace. Senioři se také spontánně domlouvají na setkání v naší virtuální hospodě. Některých setkání se v rostoucí míře účastní i zástupci mladších generací. Nedávno jsme začali oslovovat i Mladé pirátstvo, které se rádo připojilo do tematických besed i hodin jazykových konverzací.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Marie Pošarová byl položen dotaz

Zrušení dočasné ochrany pro cizince pachatele

Chápu to dobře, že mají u nás migranti nějakou ochranu, která trvá, i když se dopustí nějakého trestného činu, a že je není možné vykázat do země, odkud přišli? Vždyť to je úplně absurdní. A jestli vás také chápu dobře, tak tuto ochranu chcete pro zrušit. Zajímá mě, zda máte nějakou podporu i u jiný...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nerudová (STAN): Mladí lidé mají hlas – i když jim to volební právo zatím nedovoluje

17:03 Nerudová (STAN): Mladí lidé mají hlas – i když jim to volební právo zatím nedovoluje

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k nové stážistce v Bruselu.