Piráti vyzývají TOP 09: zbavte se Lomeckého

26. 9. 2018 16:13

Lídr Pirátů v pražských volbách Zdeněk Hřib zaslal otevřený dopis předsedovi TOP 09 Jiřímu Pospíšilovi, ve kterém ho upozorňuje na aktivity starosty Prahy 1.

Piráti vyzývají TOP 09: zbavte se Lomeckého
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Pirátská vlajka
reklama

Starosta Oldřich Lomecký z TOP 09 má totiž podle Pirátů na krku několik závažných pochybení, která nevypadají jako pouhé nešťastné omyly.

Piráti poslední dva roky na Praze 1 odhalují jednu pochybnou transakci za druhou. Pirát David Bodeček kvůli několika kauzám podával trestní oznámení, kterými se nyní zabývají orgány činné v trestním řízení. Vedení radnice v čele s Lomeckým na aktivitu Pirátů reagovalo zcela smyšleným obviněním z gay spiknutí, cenzurou na Facebooku a systémovým odpíráním informací v rozporu se zákonem.

Zdeněk Hřib se rozhodl Jiřího Pospíšila otevřeným dopisem oslovit proto, že pražská kampaň koalice TOP 09 a STAN používá hesla o transparentnosti a boji proti korupci. „Jednání starosty Lomeckého zcela jistě není souladu s Hodnotovým desaterem TOP 09. Věřím, že učinit jeho praktikám přítrž musíte především Vy v rámci Vaší strany,“ píše v dopise pirátský kandidát na primátora.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Stržínek (ANO): Bydlení nejen pro mladé

22:31 Stržínek (ANO): Bydlení nejen pro mladé

Zlínský kraj již několik let trápí klesající počet jeho obyvatel. Může za to jednak přirozená touha …